Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/01/2020

Καθηγητής Οικονομίας (ΠΕ80)

Εκπαίδευση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Τα Εκπαιδευτήρια αποτελούν σήμερα μια σύγχρονη και δυναμική κοινότητα παιδείας, πολιτισμού και αθλητισμού, αναγνωρισμένη σε όλη την Ελλάδα. Περιλαμβάνουν: Παιδικό Σταθμό, Νηπιαγωγείο, Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο, κέντρο συμβουλευτικής και τμήματα προετοιμασίας για σπουδές στο εξωτερικό.

Τα Εκπαιδευτήρια έχουν τύχει μεγάλης αναγνώρισης για την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών, των καινοτόμων δράσεων, των νέων τεχνολογιών, των περιβαλλοντικών προγραμμάτων και των ξένων γλωσσών. Αποτελούν 1 από τα 4 σχολεία στην Ελλάδα και 1 από τα 850 σχολεία παγκοσμίως που έχουν επιλεγεί από τη Microsoft ως «Microsoft Showcase School».

Η σχολική ζωή στα Εκπαιδευτήρια καταξιώνεται κάθε χρόνο με την είσοδο των αποφοίτων στα σπουδαιότερα πανεπιστήμια της Ελλάδας, της Ευρώπης και των ΗΠΑ αλλά και με παγκόσμιες διακρίσεις μαθητών σε Ολυμπιάδες μαθηματικών, πληροφορικής, βιολογίας, αστρονομίας- αστροφυσικής και φυσικής, καθώς και σε διεθνείς διαγωνισμούς γλώσσας, τέχνης και αθλητισμού.

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη αναζητούν υποψήφιους για την θέση του Καθηγητή Οικονομίας (ΠΕ80).

Περιγραφή Θέσης:
Διδασκαλία του Μαθήματος «ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ» στο Λύκειο.
Μερική απασχόληση
Τόπος: Θεσσαλονίκη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών / Διοίκησης Επιχειρήσεων / Λογιστικής / Marketing (ΠΕ80)
  • Πιστοποίηση παιδαγωγικής και διδακτικής επάρκειας (επιθυμητή)
  • Διδακτική Εμπειρία σε σχολείο (επιθυμητή)
  • Ικανότητα παραγωγής εκπαιδευτικού υλικού (Χρήση PowerPoint, Microsoft OneNote, HTML)
  • Γνώση MS Office, OFFICE 365 και εφαρμογών LMS (e-class, moodle)
  • Ικανότητα να διεκπεραιώνει περισσότερες από μια εργασίες ταυτόχρονα και με προσοχή στη λεπτομέρεια. Συνέπεια, επαγγελματισμός, ικανότητα συνεργασίας

Παροχές

  • Γενναιόδωρη έκπτωση διδάκτρων στα τέκνα.
  • Συνεχή επιμόρφωση και εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης