Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/12/2020

Φαρμακοποιός

Υγεία

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Φαρμακείο στον Άγιο Αθανάσιο Θεσσαλονίκης (Δήμος Χαλκηδόνας) με δυναμική παρουσία στο χώρο του φαρμάκου και των καλλυντικών εδώ και 35 χρόνια, ζητεί να καλύψει τη θέση του Φαρμακοποιού.

Οι αρμοδιότητες της θέσης του/της Φαρμακοποιού περιλαμβάνουν:

  • Συντονισμό των εργασιών του φαρμακείου
  • Εκτέλεση, Οργάνωση και Έλεγχος Συνταγών Ασφαλιστικών Ταμείων Υγείας
  • Παροχή συμβουλών υγείας με βάση το νομοθετικό πλαίσιο
  • Πρόταση συμπληρωμάτων διατροφής και άλλων παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Παραγγελίες προϊόντων, παρακολούθηση αποθήκης

Η θέση εργασίας είναι πλήρους απασχόλησης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Φαρμακευτικής ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 έτη
  • Πολύ καλή γνώση φαρμακευτικών και παραφαρμακευτικών προϊόντων και καλλυντικών
  • Ευελιξία και δυνατότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Άνεση στην επικοινωνία, πνεύμα συνεργασίας με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση του πελάτη

Παροχές

  • Πολύ καλές οικονομικές απολαβές με δυνατότητα εξέλιξης