Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/01/2019

Διευθυντής Καταστήματος

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία στις Πωλήσεις και έχεις εργαστεί ως Διευθυντής Καταστήματος; Έχεις εμπειρία στον καθορισμό της Στρατηγικής Πωλήσεων και επίτευξης στόχων;

Αν έχεις εμπειρία στην διεύθυνση καταστήματος ή στην οργάνωση ομάδας πωλητών, στην εκπαίδευση και διαχείριση τμήματος πωλήσεων καθώς και στην λειτουργία καταστήματος, τότε κάνε άμεσα την αίτηση σου.

Μεγάλη εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο της Αυτοκινητοβιομηχανίας, επιθυμεί να προσλάβει Διευθυντή Καταστήματος στην Λάρισα.

Ως Διευθυντής Καταστήματος, οι αρμοδιότητες θα είναι:

  • Επικοινωνία και αποτελεσματική εφαρμογή της εταιρικής πολιτικής
  • Εκπαίδευση και καθοδήγηση των πωλητών σύμφων με την στρατηγική πωλήσεων
  • Εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος
  • Επίτευξη στόχου πωλήσεων, reporting και budgeting
  • Επίτευξη των οικονομικών στόχων του καταστήματος
  • Αναζήτηση και διαχείριση συνεργασιών με ιδιώτες και επαγγελματίες της ευρύτερης περιοχής της Θεσσαλίας
  • Άριστη διαχείριση πόρων, χρόνου και κόστους

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για την θέση του Διευθυντή Καταστήματος θα πρέπει να έχει τα εξής προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση ή διευθυντική θέση πωλήσεων
  • Πολύ καλό επίπεδο Αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διοίκησης ομάδας
  • Ενθουσιασμός & δημιουργική σκέψη
  • Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Διαπραγματευτικές δεξιότητες

Παροχές

Για την θέση του Διευθυντή Καταστήματος η εταιρεία παρέχει τα εξής:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus Απόδοσης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και tablet
  • Συνεχή εκπαίδευση

Εάν σας ενδιαφέρει η παραπάνω ευκαιρία εργασίας ως Διευθυντής Καταστήματος, κάντε άμεσα την αίτηση σας και για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μου, Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, στο 2310 414731.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.