Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/4/2021

Digital marketing manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εταιρεία αναζητά Digital marketing manager για την ανάπτυξη του τμήματος digital marketing της εταιρείας. Ο υποψήφιος θα κληθεί να λειτουργήσει αυτόνομα, αλλά σε συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων της εταιρείας, για το σωστό outreach και την προώθηση των εταιρικών eshop.

Θα κληθεί να δημιουργήσει τα γραφικά & κείμενα για όλες τις digital media ανάγκες της εταιρείας, όπως Social ads, Google ads, social posts, branding, φροντίζοντας παράλληλα για το SEO των site & eshop της εταιρείας, παράλληλα με την αναζήτηση τρόπων ανεύρεσης νέων πελατών.

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία social media posts
  • Δημιουργία social media ad campaigns
  • Δημιουργία google ads
  • Mail marketing
  • Ανάπτυξη στρατηγικής branding
  • SEO optimization των εταιρικών website
  • Ψηφιακή ανάπτυξη της εταιρείας
  • Ανάλυση και δημιουργία αναφορών για τις ενέργειες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ κατεύθυνσης Marketing, Επικοινωνίας, Πληροφορικής ή συναφούς κλάδου
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώσεις διαχείρισης κοινωνικών δικτύων
  • Γνώσεις δημιουργίας και διαχείρισης διαφημιστικών ενεργειών σε κοινωνικά δίκτυα & google
  • Γνώσεις SEO optimization
  • Γνώσεις Mail marketing
  • Γνώσεις προγραμμάτων γραφιστικής και επεξεργασίας εικόνας και βίντεο
  • Φαντασία, δημιουργική σκέψη και ομαδικότητα

Παροχές

  • Μόνιμη και σταθερή εργασία
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας