Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/06/2022

Junior Business Consultants

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Brainway A.E. αναζητεί πτυχιούχους Οικονομικών για την κάλυψη δύο θέσεων

Οι βασικές αρμοδιότητες της θέσης, μετά από εκπαίδευση, είναι:
  • Κατάρτιση διαγνωστικών μελετών
  • Εκπόνηση οικονομοτεχνικών μελετών και  επιχειρηματικών σχεδίων (ελληνικά / αγγλικά)
  • Κατάρτιση Marketing Plans
  • Χρηματοοικονομική ανάλυση
  • Σύνταξη εταιρικών παρουσιάσεων
  • Διάγνωση αναγκών και σύνταξη εξειδικευμένων προτάσεων σε πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα – ικανότητες:
  • Αποδεδειγμένη γνώση δημιουργίας και ανάλυσης επιχειρηματικών μοντέλων
  • Εξαιρετική γνώση Excel-Word-PowerPoint
  • Υψηλός βαθμός αυτενέργειας
  • Αναλυτικές Ικανότητες
  • Επιχειρηματική αντίληψη
  • Οργάνωση, αντίληψη και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητα ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα με λογική και μεθοδική προσέγγιση
  • Ικανότητα ανταπόκρισης κάτω από συνθήκες πίεσης και στενά περιθώρια χρόνου
Εκπαίδευση – σπουδές:
  • Πτυχίο ανώτατης οικονομικής σχολής
  • Απαραίτητες οι μεταπτυχιακές σπουδές (MBA ή Marketing)
Επιπλέον προσόντα:
  • Εξαιρετική γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (mastery of Excel)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών. Σταθερό μισθό και Bonus
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης και μακροχρόνιας σταδιοδρομίας
  • Συνεχή εκπαίδευση