Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/03/2020

Πωλητές σε κατάστημα τεχνικών ειδών

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρία με 37 χρόνια αξιόλογης εμπορικής δραστηριότητας στο χώρο των Υλικών Επιπλοποιίας και του Architectural Hardware ενδιαφέρεται να προσλάβει Πωλητές καταστήματος πλήρους απασχόλησης, με έδρα την Νέα Φιλαδέλφεια, Αθήνα.

Καθήκοντα Υποψηφίου

  • Παρουσίαση, προώθηση και πώληση προϊόντων σε υφιστάμενους & νέους πελάτες
  • Διαχείριση – Ανάπτυξη - Υποστήριξη πελατολογίου
  • Τεχνική υποστήριξη προϊόντων
  • Σχετική γνώση των προϊόντων
  • Διαχείριση και λήψη παραγγελιών
  • Ενημέρωση νέων πιθανών πελατών για τα προϊόντα της εταιρείας
  • Άμεση ανταπόκριση στα αιτήματα των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία και τεχνογνωσία σε τεχνικά είδη και υλικά επιπλοποιίας (μεντεσέδες, οδηγοί συρταριών, μηχανισμοί ντουλαπών κλπ.)
  • Προϋπηρεσία πωλήσεων στον κλάδο
  • Χρήση Η/Υ , γνώση ΜS OFFICE
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ισχυρά επικοινωνιακά προσόντα.
  • Προσανατολισμό στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα & οργάνωση
  • Ικανότητα διαχείρισης διαπροσωπικών σχέσεων και προβλημάτων
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ. αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει

  • ανταγωνιστικές αποδοχές
  • σύμβαση αορίστου χρόνου