Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/1/2021

Junior Digital Marketeer

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Marathon Plants ΙΚΕ με έδρα στον Μαραθώνα Αττικής είναι ομάδα παραγωγών ανθοκομικών προϊόντων, τα μέλη της οποίας έχουν περισσότερα από 30 έτη εμπειρίας στο χώρο.

Ακολουθώντας υψηλούς ρυθμούς ανάπτυξης τα τελευταία δέκα έτη, η Ομάδα παράγει πολλαπλασιαστικό υλικό και τελικό προϊόν το οποίο διανέμει εντός και εκτός συνόρων, διαθέτει τμήμα Έρευνας & Ανάπτυξης και αναζητά υποψήφιο συνεργάτη για το τμήμα marketing.

Καθημερινά καθήκοντα:
Ως εργαζόμενος στην θέση Junior Digital Marketing θα χρειαστεί να:

  • Προετοιμάζεις περιεχόμενο (κείμενα, slogans, keywords, hashtags, άρθρα etc) καθώς και πολύ βασικά γραφικά για το marketing material της επιχείρησης
  • Υλοποιείς προωθητικές ενέργειες, SEO/SEM, Adwords, email marketing/newsletter, και digital campaigns και να παρακολουθείς τον προϋπολογισμό τους
  • Επιβλέπεις το σχεδιασμό και την ανάπτυξη των ιστοσελίδων μας και να διαχειρίζεσαι καθημερινά τα social media της Ομάδας με στόχο την ενίσχυση του brand awareness
  • Συμμετέχεις στην λήψη αποφάσεων για την κεντρική στρατηγική marketing της εταιρείας και να συγχρονίζεις όλες τις προωθητικές ενέργειες ώστε να ταιριάζουν με αυτή
  • Είσαι σε διαρκή επικοινωνία με τα τμήματα παραγωγής και πωλήσεων για σωστό συγχρονισμό και παρουσίαση των προϊόντων
  • Συμμετέχεις στις εκθέσεις που λαμβάνει μέρος η επιχείρηση, τόσο εντός χώρας όσο και στο εξωτερικό
  • Εκπονείς εβδομαδιαίες και μηνιαίες αναφορές απόδοσης με προτάσεις βελτίωσης

Απαραίτητα Προσόντα

Τι θα χρειαστείς:

  • Πτυχίο (ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ) σε έναν από τους τομείς του Marketing/Επικοινωνία/Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Αποδεδειγμένη γνώση/εμπειρία σε marketing software, MS Office, Adobe Creative Suit (ή παρόμοιο), Web Analytics, Google Adwords, LinkedIn, Mailchimp κτλ.
  • Καλή γνώση/διαχείριση SEO, Social Media, Google Ads campaigns, HTML και Web Design περιεχομένου
  • Γνώση λογισμικών επεξεργασίας όπως Photoshop, Final Cut, CorelDraw ή άλλα θα ληφθεί υπόψη
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Δημιουργικότητα, ενθουσιασμό και άνεση στην επικοινωνία
  • Αναλυτική σκέψη, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και θέληση για συνεχή βελτίωση
  • Αποδεδειγμένη δυνατότητα μετακίνησης στο χώρο εργασίας (Μαραθώνας)

Παροχές

Ως μέλος μίας μικρής και νεανικής ομάδας θα επωφεληθείς από την άμεση επικοινωνία και την εξειδικευμένη γνώση μας στο αντικείμενό μας, παράλληλα όμως θα έχεις:

  • Θέση πλήρους απασχόλησης με αρκετές προκλήσεις μέσα σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα για επαγγελματικά ταξίδια εντός και εκτός χώρας
  • Ικανοποιητικό πακέτο παροχών
  • Συνεχή εκπαίδευση για προσωπική βελτίωση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με εστίαση στην ομάδα και την οικογένεια
  • Δυνατότητα για ολιγοήμερη εργασία από το σπίτι
  • Εργασία σε εταιρεία με υψηλή αίσθηση κοινωνικής ευθύνη