Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/9/2017

ASSISTANT F&B MANAGER

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ξενοδοχείο στα Μωραίτικα της Κέρκυρας, ζητά για την τουριστική περίοδο 2018 , ASSISTANT F&B MANAGER.

Περιγραφή θέσης
Υπεύθυνος για τη διαχείριση καθημερινών εργασιών που γίνονται στα επισιτιστικά τμήματα. Στόχος η διασφάλιση και συνεχή βελτίωση της ικανοποίησης των πελατών.

Καθήκοντα
-    Διοίκηση και υποστήριξη όλων των εργασιών που λαμβάνουν χώρα στα επισιτιστικά τμήματα
-    Αποτελεσματική διαχείριση προβλημάτων και άμεση εξεύρεση λύσεων
-    Υποστήριξη λειτουργίας service
-    Τροφοδοσία τμημάτων (bars & snack)
-    Έλεγχος και εποπτεία της σωστής λειτουργίας των επισιτιστικών τμημάτων
-    Έλεγχος και διαχείριση κόστους F&B όλων των επισιτιστικών τμημάτων
-    Εκπαίδευση, καθοδήγηση και επίβλεψη των εργαζομένων
-    Έλεγχος παραγγελιών και απογραφών
-    Συνεχής έλεγχος ποιότητας και service
-    Επίβλεψη χώρων επισιτιστικών τμημάτων ώστε να επιτευχθεί υψηλό επίπεδο καθαριότητας και service
-    Εξασφάλιση ορθής διαχείρισης εσόδων των επισιτιστικών τμημάτων από όλο το προσωπικό
-    Απαιτείται παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα και αποφασιστικότητα

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Η διαδικασία διακρίνεται από απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Απαραίτητα Προσόντα

-    Απόφοιτος/η Σχολής τουριστικών επαγγελμάτων ή Hotel Management
-    Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 ετών
-    Επιθυμητή η εμπειρία σε μεγάλες μονάδες All Inclusive
-    Άριστη γνώση Αγγλικών / Επιθυμητή η γνώση Γαλλικών
-    Γνώση  κανόνων υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων (HACCP)
-    Γνώση  διοργάνωσης Banqueting & events
-    Ηγετικές ικανότητες
-    Ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, να θέτει προτεραιότητες και να τηρεί προθεσμίες
-    Άριστες οργανωτικές ικανότητες
-    Να είναι ευέλικτος να εργασθεί σε απαιτητικά ωράρια

Παροχές

- Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης & ασφάλισης
- Διαμονή
- Διατροφή
- Άριστο εργασιακό περιβάλλον