Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/01/2020

Υπεύθυνος Κρατήσεων & Υποδοχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Από boutique ξενοδοχείο στην πόλη του Ρεθύμνου ζητείται Υπεύθυνος κρατήσεων και Υποδοχής για πλήρη απασχόληση σε ετήσια βάση.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση κρατήσεων, τιμών και προσφορών μέσω on-line booking platforms (Booking.com, Expedia, Web Hotelier etc.
  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων και διαχείριση της επικοινωνίας με ταξιδιωτικούς πράκτορες, wholesalers, τουριστικούς οργανισμούς και συνεργαζόμενα δίκτυα σχετικά με κρατήσεις μέσω τηλεφώνου, ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ή κεντρικού συστήματος κρατήσεων
  • Προετοιμασία αφίξεων, υποδοχή, διαχείριση επικοινωνίας και εξυπηρέτηση πελατών κατά τη διάρκεια της διαμονής τους
  • Τήρηση λογαριασμών και αρχείου πελατών, διαχείριση κρατήσεων/ακυρώσεων (αρχειοθέτηση, τιμολόγηση κτλ.)
  • Έλεγχος ορθής λειτουργίας της μονάδας (διαχείριση υπηρεσίας πρωινού, προμηθειών, επίβλεψη καθαριότητας κτλ.)
  • Διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας του ξενοδοχείου με άμεση επέμβαση για την επίλυση πιθανών προβλημάτων ή δυσλειτουργιών του καταλύματος και παραπόνων των πελατών σε συνεννόηση με την Διεύθυνση
  • Διασφάλιση ότι ο χώρος είναι καθαρός και τακτοποιημένος
  • Επίβλεψη και καθοδήγηση προσωπικού σε συνεργασία με την Διεύθυνση
  • Κάθε άλλη ενέργεια σχετική με το αντικείμενο της εργασίας ανάλογα με τις ανάγκες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ελληνικής ή ξένης σχολής ιδανικά στα τουριστικά, την διοίκηση επιχειρήσεων ή άλλη συναφή σχολή