Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/06/2023

Νοσηλευτές / Νοσηλεύτριες

Υγεία

Πόλη ΜΕΛΙΣΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

  • Η Πρότυπη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων ΛΕΩΝΙΑ στα Μελίσσια ζητά φροντιστές-στριες, βοηθούς νοσηλευτές-τριες (ΙΕΚ-ΕΠΑΛ, σχολή διετούς), νοσηλευτές-τριες (ΤΕ-ΠΕ). για πλήρης απασχόληση, 5νθημερο, 8ωρο.
Αρμοδιότητες:
Προετοιμασία ασθενών για εξετάσεις και διενέργεια καθημερνών διαγνωστικών ελέγχων(παρακολούθηση σφυγμών, πίεσης, αίματος και θερμοκρασίας, παροχή φαρμακευτικής αγωγής).
Καθημερινή παρακολούθηση της κατάστασης του ασθενή.
Τήρηση κανονισμών και προτύπων φροντίδας.
Συνεργασία με ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό καθώς και προϊσταμένους/ες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετική προϋπηρεσία, θα εκτιμηθεί
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

  • Πλήρη ασφάλιση
  • Σταθερότητα πληρωμών
  • Σοβαρό εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Μισθοί από 800 ευρώ καθαρά για νοσηλευτές.