Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/2/2023

Graphic Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Γραφίστας/Γραφίστρια σε Marketing Digital Agency στα Νότια Προάστια.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός έντυπων και ηλεκτρονικών μέσων της εταιρίας
  • Δημιουργία υλικών για banners, newsletters και Social Media
  • Σχεδιασμός προωθητικών υλικών όπως φυλλαδίων, καταλόγων και λοιπών έντυπων υλικών
  • Σχεδιασμός Ιστοσελίδων (web design)
  • Σχεδιασμός συσκευασιών προϊόντων (packaging)
  • Σχεδιασμός λογοτύπων (branding)
  • Επεξεργασία φωτογραφιών (Photoshop / Lightroom)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/τη ΤΕΙ ή ισότιμης σχολής Γραφιστικής
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (Adobe illustrator, Lightroom, Photoshop, InDesign, After Effects)
  • Γνώσεις δημιουργίας και επεξεργασίας video για τα Social Media
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Microsoft Office κ.τ.λ)
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Αμεσότητα, ταχύτητα και ευελιξία στην υλοποίηση των projects
  • Ικανότητα να εργάζεστε μεθοδικά και να τηρείτε προθεσμίες

Προσόντα που θα εκτιμηθούν:

  • Εμπειρία στο Wordpress και Woocommerce
  • 3D design ή/και illustrations

Απαραίτητη προϋπόθεση, η αποστολή δείγματος δουλειάς (portfolio), μαζί με το βιογραφικό.

Παροχές

  • Μοντέρνο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Μηνιαίος μησθός