Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/05/2023

Χημικός ή Χημικός Μηχανικός ως Προϊστάμενος Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία Σύνδεσμος Α.Ε στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων της επιθυμεί να προσλάβει Προϊστάμενο για το τμήμα Παραγωγής στην εγκατάσταση στις Αχαρνές.

Αρμοδιότητες:
  • Συντονισμός τμήματος παραγωγής
  • Τήρηση των GMP, ISO 13485 και των διαδικασιών του ΣΔΠ της εταιρίας
  • Δημιουργία και επίβλεψη εφαρμογής προγράμματος παραγωγής
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και επαφές με προμηθευτές για παραγγελίες σε συνεργασία με το τμήμα προμηθειών.
  • Επίβλεψη και εκπαίδευση προσωπικού παραγωγής
  • Υποβολή προτάσεων στη διοίκηση για αλλαγές και βελτιώσεις στη διαδικασία παραγωγής
  • Συνεργασία με τα τμήματα Διασφάλισης Ποιότητας, Ελέγχου Ποιότητας, Πωλήσεων & Marketing
  • Συγγραφή διαδικασιών και πρωτοκόλλων του τμήματος παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. χημικού, χημικού μηχανικού
  • Τουλάχιστον 2-4 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση (γραπτή και προφορική) Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση και δεξιότητες στη χρήση Η/Υ σε επίπεδο εργασίας (MS Office - Word, XL, Power Point κ.α.)
  • Κατανόηση διαδικασιών ποιότητας, παραγωγής και συσκευασίας και εξοικείωση με τις Αρχές των GMP/GDP, ISO 13485
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και δυνατότητα ένταξης και εργασίας σε ομάδα
  • Υψηλό επίπεδο προσωπικής και επαγγελματικής δεοντολογίας και ακεραιότητας
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για τους άνδρες)

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει άριστο περιβάλλον εργασίας, συνεχή εξειδικευμένη εκπαίδευση και ανάπτυξη και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.

Η αίτηση θα γίνεται αποδεκτή μόνο με πλήρη στοιχεία

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.