Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/01/2020

Social Content Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλος εκπαιδευτικός όμιλος στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων του, αναζητά εκπαιδευτικό προσωπικό για να στελεχώσει το παράρτημα του στη Θεσσαλονίκη με:

Καθημερινά καθήκοντα:

  •  Καθημερινή διαχείριση social media λογαριασμών: δημιουργία περιεχομένου και εικόνων, στρατηγικός σχεδιασμός των Social Media λογαριασμών
  •  Προγραμματισμός και εκτέλεση πλάνου δημοσιεύσεων περιεχομένου στα Social Media
  •  Δημιουργία & επίβλεψη διαφημίσεων Facebook
  •  Ανάλυση & δημιουργία μηνιαίων reports
  •  Δημιουργία, διόρθωση και επεξεργασία κειμένων
  •  Τακτική επικοινωνία με συνεργάτες της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Εξοικείωση με τις πλατφόρμες Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn
  •  Εξοικείωση σε Google Ads & Google Analytics θα εκτιμηθεί
  •  Αποδεδειγμένη εμπειρία κειμενογράφησης
  •  Βασικές γνώσεις χρήσης Adobe Photoshop θα εκτιμηθούν
  •  Δημιουργικότητα, στρατηγική σκέψη & ομαδικό πνεύμα
  •  Άριστη ικανότητα προφορικού & γραπτού λόγου Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας
  •  Ικανότητες στη διαχείριση των πελατειακών σχέσεων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Ανταγωνιστικές αποδοχές
  •  Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη σε θέματα κατάρτισης
  •  Επαγγελματική εξέλιξη
  •  Ασφαλές περιβάλλον εργασίας