Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Social Content Manager

Κατηγορία: Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλος εκπαιδευτικός όμιλος στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων του, αναζητά εκπαιδευτικό προσωπικό για να στελεχώσει το παράρτημα του στη Θεσσαλονίκη με:

Καθημερινά καθήκοντα:

  •  Καθημερινή διαχείριση social media λογαριασμών: δημιουργία περιεχομένου και εικόνων, στρατηγικός σχεδιασμός των Social Media λογαριασμών
  •  Προγραμματισμός και εκτέλεση πλάνου δημοσιεύσεων περιεχομένου στα Social Media
  •  Δημιουργία & επίβλεψη διαφημίσεων Facebook
  •  Ανάλυση & δημιουργία μηνιαίων reports
  •  Δημιουργία, διόρθωση και επεξεργασία κειμένων
  •  Τακτική επικοινωνία με συνεργάτες της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Εξοικείωση με τις πλατφόρμες Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn
  •  Εξοικείωση σε Google Ads & Google Analytics θα εκτιμηθεί
  •  Αποδεδειγμένη εμπειρία κειμενογράφησης
  •  Βασικές γνώσεις χρήσης Adobe Photoshop θα εκτιμηθούν
  •  Δημιουργικότητα, στρατηγική σκέψη & ομαδικό πνεύμα
  •  Άριστη ικανότητα προφορικού & γραπτού λόγου Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας
  •  Ικανότητες στη διαχείριση των πελατειακών σχέσεων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Ανταγωνιστικές αποδοχές
  •  Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη σε θέματα κατάρτισης
  •  Επαγγελματική εξέλιξη
  •  Ασφαλές περιβάλλον εργασίας