Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/2/2023

Executive Chef

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΑΡΠΑΘΟΣ | ΚΑΡΠΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τ ο 5* ξενοδοχείο Konstantinos Palace στην Κάρπαθο, αναζητά δημιουργικό και έμπειρο Executive Chef για όλο το φάσμα της παρασκευής γευμάτων. Εσείς θα είστε ο υπεύθυνος και θα διατηρείτε τον πλήρη έλεγχο της κουζίνας.

Αρμοδιότητες
  • Υπολογισμός απαιτήσεων γευμάτων, όπως και δαπανών για τρόφιμα και προσωπικό
  • Επίβλεψη των δραστηριοτήτων του προσωπικού της κουζίνας
  • Διευθέτηση αγορών και επισκευών εξοπλισμού
  • Επιμέλεια menu
  • Πρόσληψη και διαχείριση προσωπικού κουζίνας
  • Αποκατάσταση προβλημάτων ή παραπόνων που ανακύπτουν
  • Τελική επιμέλεια της εμφάνισης των πιάτων
  • Εκτέλεση διοικητικών καθηκόντων
  • Συμμόρφωση με τους διατροφικούς κανονισμούς, τους κανόνες υγιεινής και τα πρότυπα ασφαλείας
  • Τήρηση αρχείων καταγραφής χρόνου και μισθοδοσίας
  • Διατήρηση θετικής και επαγγελματικής προσέγγισης με συνεργάτες και πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Executive chef σε 4* & 5* ξενοδοχεία
  • Εξαιρετικό ιστορικό στη διαχείριση της κουζίνας
  • Ικανότητα εντοπισμού και αποτελεσματικής αντιμετώπισης προβλημάτων
  • Ικανότητα ανάθεσης πολλαπλών εργασιών
  • Επικοινωνιακές και ηγετικές δεξιότητες
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στη μαγειρική
  • Δυνατότητα εργασίας με διάφορα προγράμματα λογισμικού υπολογιστών (MS Office, λογισμικού διαχείρισης εστιατορίου, POS)
  • Πτυχίο στη Μαγειρική ή σχετικό πιστοποιητικό
  • Προγραμματισμός και καθοδήγηση της προετοιμασίας του φαγητού και των δραστηριοτήτων μαγειρικής
  • Τροποποίηση μενού ή δημιουργία νέων μενού που πληρούν τα πρότυπα ποιότητας

Παροχές

Παρέχονται: Ικανοποιητικός μισθός, διαμονή, ασφάλιση, διατροφή και μακροχρόνια συνεργασία.