Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2020

Product Administrator

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον χώρο του κοσμήματος, αναζητά Product Administrator με βασική αρμοδιότητα τη διαχείριση των προϊόντων.

Περιγραφή

Καθήκοντα και Υπευθυνότητες:

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για τα παρακάτω :

  • Κοστολόγηση αντικειμένων – ρολογιών – κοσμημάτων βάσει κωδικών
  • Φωτογράφιση αντικειμένων – ρολογιών – κοσμημάτων
  • Καταχώρηση προϊόντων σε ERP και στην εταιρική ιστοσελίδα
  • Τοποθέτηση barcodes σε προϊόντα
  • Διατήρηση και παρακολούθηση της Αποθήκης
  • Διαχείριση εμπορικής αλληλογραφίας στην ελληνική και αγγλική γλώσσα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/Κολλέγιο \
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε θέση γραμματειακής υποστήριξης
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Excel/Word
  • Επιθυμητή ικανότητα λήψης φωτογραφιών υψηλής αισθητικής
  • Γνώση ή εμπειρία στις λειτουργίες ρολογιού θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Ικανότητες και Δεξιότητες

  • Οργανωτικότητα, Συνέπεια, Υπευθυνότητα
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Επαγγελματισμό και ωριμότητα

Παροχές

  • Εργασία σε ένα σταθερό και δομημένο περιβάλλον
  • Δυνατότητες μάθησης κι εξέλιξης
  • Πενθήμερη σταθερή απασχόληση