Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/5/2023

ΒΟΗΘΟΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΗ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΝΙΚΗΤΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το ξενοδοχείο 4* Lagomandra Hotel and Spa που βρίσκεται στην Σιθωνία Χαλκιδικής,
αναζητεί για την τουριστική περιόδο 2024:

ΒΟΗΘΟ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΗ

Κύρια καθήκοντα:
• Να συμμετέχει στην προετοιμασία των γλυκών.
• Τακτοποίηση και ετοιμασία του μπουφέ των γλυκών.
• Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης για την επίτευξη των στόχων
• Επικοινωνία με τους πελάτες / κάλυψη εξατομικευμένων αναγκών.
• Διαχείριση πιθανών παραπόνων και άμεση εξάλειψή τους.
• Ενεργητικότητα, δημιουργικότητα, φαντασία, επαγγελματισμός και υπευθυνότητα
• Πνεύμα ομαδικότητας

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ζαχαροπλαστικής.
• Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσία και θα εκτιμηθεί δεόντως η εμπειρία στον ξενοδοχειακό κλάδο.
• Καλή γνώση της αγγλικής
• Η 2η ξένη γλώσσα θα εκτιμηθεί.
• Να λαμβάνει τα σχόλια των επισκεπτών σε σχέση με την ποιότητα, την ποικιλία των φαγητών και την απόδοση της ομάδας του και να λαμβάνει διορθωτικά μέτρα σε συνεργασία με τους ανωτέρους του.
• Να διακατέχεται από ομαδικότητα, παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα για την αποτελεσματική διαχείριση των καταστάσεων και την άμεση εξεύρεση λύσεων.

Παροχές

• Δυνατότητες Εξέλιξης
• Επαγγελματικό Περιβάλλον Εργασίας
• Διατροφή & διαμονή