Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/05/2021

Υπεύθυνος Πωλήσεων B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη εταιρεία στον κλάδο της επιφανειακής επεξεργασίας μετάλλων αναζητά Υπεύθυνο Πωλήσεων B2B για τη Βόρειο Ελλάδα με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Δια ζώσης επικοινωνία με υφιστάμενους και εν δυνάμει πελάτες της περιοχής του με σκοπό την παρουσίαση και την πώληση των υπηρεσιών και των λύσεων που παρέχει η εταιρεία
  • Ανάπτυξη πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης του
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών
  • Δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες με σκοπό τη μακροχρόνια συνεργασία
  • Σύνταξη προσφορών
  • Διαχείριση και υποστήριξη αιτημάτων των πελατών
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Τουλάχιστο 3ετή εμπειρία σε πωλήσεις B2B
  • Οργανωτικότητα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες
  • Συνεργατικό και ομαδικό πνεύμα
  • Πολύ καλή Γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ, γνώση CRM θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Δυναμισμός και ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Επιθυμητά Προσόντα:

  •  Εμπειρία στον κλάδο της επιφανειακής επεξεργασίας μετάλλων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό
  • Ευχάριστο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες ταχείας εργασιακής εξέλιξης