Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/10/2016

Πωλητής/τρια Ενδυμάτων Β2Β (Apparel-Fashion)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Καθήκοντα

Εξυπηρέτηση και ανάπτυξη πωλήσεων σε υπάρχον πελατολόγιο

- Έρχεται σε επαφή με πελάτες με διάφορους τρόπους , καταγράφει παραγγελίες, παρουσιάζει νέα προιόντα και επιδιώκει την εξυπηρέτηση του πελάτη και την αύξηση της συνεργασίας με όλους τους παλαιούς πελάτες ανάλογα με τις οδηγίες της διεύθυνσης πωλήσεων

- Φροντίζει για την διεκπεραίωση τυχόν παραγγελιών, διευθετεί διαφορές  και παράπονα, παραδίδει παραγγελίες  (όταν και εάν αυτό είναι απαραίτητο)

- Συμμετέχει σε κάθε μορφής προωθητική ενέργεια  όπως εκθέσεις, δειγματισμούς κλπ

- Συνεργάζεται με άλλα στελέχη της επιχείρησης για την ανάπτυξη σχεδίων και την εφαρμογή τους κάτω απο την καθοδήγηση της διεύθυνσης πωλήσεων

 Επέκταση πελατολογίου με νέες συνεργασίες

- Έρχεται σε επαφή με νέους υποψήφιους πελάτες σύμφωνα με τις οδηγίες και την στρατηγική της επιχείρησης προκειμένου να ξεκινήσουν νέες συνεργασίες

- Παρουσιάζει αποτελεσματικά τα προίόντα και τις υπηρεσίες της επιχείρησης και πως αυτά αναπτύσουν την κερδοφορία των πελατών της

- Καταγράφει και αναφέρει τα αποτελέσματα των ενεργειών του στον προιστάμενο του σύμφωνα με το εκάστοτε ισχύον πρόγραμμα.

Εκπαίδευση και coaching

- Συμμετέχει σε όλα τα εκπαιδευτικά προγράμματα της επιχείρησης και φροντίζει για την εφαρμογή τους

- Δέχεται και ενθαρύνει κάθε υποστήριξη- καθοδήγηση (coaching) στη διαδικασία εκμάθησης της δουλειάς του αλλά και φροντίζει να εξελίσσεται διαρκώς

Απαραίτητα Προσόντα

Προυποθέσεις

- Καλή γνώση Αγγλικών

- Ικανότητα  επικοινωνίας

- Ευκολία εκπαίδευσης

- Ερασιτεχνικό δίπλωμα οδήγησης

- Γνώσεις  ηλεκτρονικών υπολογιστών

- Προυπηρεσία  σε θέση πωλητή θα συνεκτιμηθεί

Παροχές

Παρέχονται

- Ασφάλιση και σταθερός μισθός αναλόγως προσόντων

- Άριστο περιβάλλον εργασίας

- Ειδική εκπαίδευση στο αντικείμενο και υποστήριξη  για εύλογο χρονικό διάστημα

- Πιστοποιητικό επιτυχούς εκπαίδευσης  από επαγγελματίες εκπαιδευτές