Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/4/2021

Υπεύθυνος Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία παραγωγής και διανομής τροφίμων με δραστηριότητα σε Ελλάδα και εξωτερικό αναζητά

ΜΑΓΕΙΡΑ - ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΣΝΑΚ

Κύρια καθήκοντα:

- Σχεδιασμός, οργάνωση, συντονισμός και έλεγχος της συνολικής δραστηριότητας της παραγωγικής διαδικασίας

-Εξασφάλιση εφαρμογής του σχεδίου παραγωγής σε ποσότητα, ποιότητα και τήρηση χρονοδιαγράμματος

- Ανάλυση διαδικασιών παραγωγής, υποβολή προτάσεων για τη βελτιστοποίησή τους, οργάνωση των δραστηριοτήτων για τη βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας καθώς και επίλυση προβληματικών καταστάσεων

-Ανάλυση μη συμβατής παραγωγής και λήψη κατάλληλων λύσεων για την εξάλειψή της

-Συμμετοχή στην υιοθέτηση και εφαρμογή νέων προϊόντων, τη βελτίωση της ποιότητας των προϊόντων στην παραγωγή, τη βελτίωση της υπάρχουσας παραγωγής και τη βελτίωση της ποιότητας της εργασίας.

-Διανομή και επιμερισμός καθηκόντων, εκτέλεση καθημερινού επιχειρησιακού ελέγχου επί των εργασιών των ανατιθέμενων εργαζομένων και παρακολούθηση της εφαρμογή τους

-Βελτιστοποίηση του φορτίου της διαδικασίας παραγωγής

-Διαχείριση και παρακίνηση της ομάδα παραγωγής

-Παρακολούθηση της απόδοσης και των επιδόσεων του εξοπλισμού παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

- Ανάλογο πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στην Τεχνολογία τροφίμων/ή την παραγωγή

- Απαραίτητη προϋπηρεσία σε παραγωγή προϊόντων ΣΗΣΑΜΙΟΥ ή ειδών ζαχαροπλαστικής

- Γνώση Βιομηχανικών Αυτοματισμών, Συστημάτων Προγραμματισμού Παραγωγής και Συστημάτων Διασφάλισης Ποιότητας ISO θα ληφθεί σοβαρά υπόψη

- Επικοινωνιακές δεξιότητες

- Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας

- Πολύ καλή χρήση εφαρμογών MS Office και συστημάτων ERP

Παροχές

Ανταγωνιστικές αποδοχές

Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης

Άριστο περιβάλλον εργασίας