Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/8/2018

Οπτικός

Υγεία

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εκ μέρους του πελάτη μας, κορυφαίας εταιρείας Αλυσίδας Οπτικών, η οποία παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες σε οπτικά είδη, ζητούμε να προσλάβουμε ένα δυναμικό άτομο για τη θέση του Οπτικού

Το άτομο θα είναι υπεύθυνο για την εκτέλεση συνταγών, καθώς και για την εποπτεία και λειτουργική αρτιότητα του καταστήματος.

Κύρια Καθήκοντα

  • Εκτέλεση συνταγών.
  • Εκτέλεση επισκευών ή αναπροσαρμογών σε διορθωτικά γυαλιά ή προστατευτικά γυαλιά ηλίου.
  • Διεκπεραίωση κάθε είδους εργασίας που έχει σχέση με τις δραστηριότητες του Καταστήματος, όπως:
  • Παροχή άριστης εξυπηρέτησης στους πελάτες του Καταστήματος.
  • Επεξήγηση προσφορών και προϊόντων στους πελάτες.
  • Πραγματοποίηση σχετικών παραγγελιών σε σχέση με συνταγές ή/και φακούς επαφής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετικό δίπλωμα ή πτυχίο Οπτικής – Οπτομετρίας.
  • Απαραίτητη επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα.
  • Εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων ή στον τομέα της εξυπηρέτησης πελατών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ικανότητες οργάνωσης του χώρου και του χρόνου.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας.
  • Άριστη γνώση και εξοικείωση στους Η/Υ.

Παροχές

Απολαβές και ωφελήματα

  • Στον/στην υποψήφιο/ια που θα εοιλεγεί, θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας