Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/12/2018

Υπεύθυνος Διαγωνισμών / Προσφορών (Νέα Ιωνία)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία στον χώρο των Medical devices ζητά Υπεύθυνο Διαγωνισμών / Προσφορών

Περιγραφή θέσης:
Υπεύθυνος/η για την προετοιμασία, υποβολή και παρακολούθηση όλων των προσφορών της εταιρείας σε νοσοκομεία και κλινικές. Υπεύθυνος για όλες τις συναφείς συμβάσεις.

ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ

Διαγωνισμοί/Προσφορές
• Συστηματική παρακολούθηση μέσω ιστοσελίδων για όλες τις ανακοινώσεις Διαγωνισμών, υποβολής προσφορών
• Προετοιμασία όλων των απαιτούμενων δικαιολογητικών σε συνεργασία με τις Πωλήσεις και την διοίκηση
• Αίτημα για πρόσθετες εξηγήσεις εάν είναι απαραίτητο και έκδοση όλων των απαιτούμενων πιστοποιητικών κλπ
• Υποβολή προσφορών, παρακολούθηση, φυσική παρουσία κατά τις ημέρες έναρξης των προσφορών
• Στενή συνεργασία με τις πωλήσεις σχετικά με την πρόοδο των προσφορών (συμπεριλαμβανομένων των νομικών ενεργειών, εάν είναι απαραίτητο)
• Ενημέρωση αρχείων με πληροφορίες τιμολόγησης σχετικά με τους ανταγωνιστές
Παρακολούθηση και ενημέρωση του διαχειριστή τιμολόγησης

Συμβάσεις
• Έλεγχος των συμβάσεων για την ορθότητα του περιεχομένου τους
• Υπεύθυνος για την έκδοση Εγγυητικής Επιστολής
• Ενημέρωση του διαχειριστή τιμολόγησης και των πωλήσεων
• Παρακολούθηση της έγκαιρης υποβολής των συμβάσεων.

Δευτερεύουσες υπευθυνότητες- εργασίες

Τιμολόγηση
• Υποστήριξη και Back up στο τμήμα έκδοσης τιμολογίων
• Έκδοση τιμολογίων
• Επικοινωνία με τους πελάτες σχετικά με τις παραγγελίες/τιμολογήσεις

Απαραίτητα Προσόντα

• 3 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
• Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ
• Η γνώση του συστήματος Galaxy θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

Παροχές

• Δυναμικό περιβάλλον ανάπτυξης
• Ικανοποιητικός μισθός βάση προσόντων