Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/05/2021

Πωλητής Χονδρικής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, Oxia Αθλητική Εμπορική Ι.Κ.Ε., ασχολείται με την πώληση αθλητικών ειδών σε αθλητικούς συλλόγους και ακαδημίες. Στα πλαίσια της ανάπτυξης μας αναζητούμε Πωλητή Χονδρικής Β2Β.

Αρμοδιότητες

  • Έρχεται σε επαφή με πελάτες , καταγράφει παραγγελίες, παρουσιάζει νέα προϊόντα
  • Συμμετέχει σε κάθε μορφής προωθητική ενέργεια όπως εκθέσεις, δειγματισμούς κλπ
  • Είναι υπεύθυνος για τη διαχείριση και διατήρηση του υπάρχοντος πελατολογίου
  • Έρχεται σε επαφή με νέους υποψήφιους πελάτες σύμφωνα με τις οδηγίες και την στρατηγική της επιχείρησης
  • Συμμετέχει σε όλα τα εκπαιδευτικά προγράμματα της επιχείρησης και φροντίζει για την εφαρμογή τους.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων ή προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B
  • Θα εκτιμηθεί πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ
  • Καλή γνώση υπολογιστή
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών

Παροχές

  • Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  • Μπόνους επίτευξης στόχων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας