Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/7/2019

Προϊσταμένη/ος Ορόφων - Housekeeping Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΡΥΟΠΗΓΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Ξενοδοχείο 5 αστέρων στην Κρυοπηγή Χαλκιδικής ζητά:
  • Προϊσταμένη/ο Ορόφων - Housekeeping Manager
Ως υπεύθυνη/ος ορόφων θα έχετε υπ' ευθύνη σας την επίβλεψη της ομάδας καθαριότητας και την ευθύνη της επίτευξης των στόχων που έχει θέσει η επιχείρηση, διασφαλίζοντας παράλληλα ότι τα πρότυπα καθαριότητας και συντήρησης του ξενοδοχείου ακολουθούνται.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ρόλος σας θα περιλαμβάνει βασικές αρμοδιότητες, όπως:
  • Προετοιμασία εργασιών καθαριότητας και ανάθεση εργασιών στο προσωπικό του τμήματος, παροχή αναγκαίων πόρων, όπως κλειδιά και είδη καθαρισμού, για να εξασφαλιστούν η αποτελεσματικότητα και ο γρήγορος καθαρισμός των χώρων του ξενοδοχείου.
  • Καθημερνές συναντήσεις με όλη την ομάδα καθαριότητας για να διευθετηθούν τυχόν θέματα, να δοθούν ειδικές οδηγίες και κίνητρα στην ομάδα για την καλύτερη παραγωγικότητα.
  • Άψογη συνεργασία με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Χρήση λίστας ελέγχου για να γίνει επαλήθευση ότι ο καθαρισμός είναι σύμφωνος με τα στάνταρ που έχουν οριστεί, ότι οι προμήθειες στο δωμάτιο είναι επαρκείς και τυχόν επιδιορθώσεις που αναφέρθηκαν λύθηκαν άμεσα.
  • Παρακολούθηση της καθημερινής παραγωγικότητας του τμήματος ελέγχοντας το συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα για κάθε εργασία εντός και εκτός των δωματίων.
  • Συνεχής εκπαίδευση και βελτίωση στη διαχείριση του τμήματος καθαριότητας.
  • Απογραφή και διασφάλιση ότι όλα τα μηχανήματα και ο εξοπλισμός καθαριότητας λειτουργούν άψογα και παρακολούθηση της προγραμματισμένης συντήρησής τους.
  • Παραγγελίες προμηθειών έγκαιρα και μεθοδική διαδικασία απογραφής ώστε να διατηρούνται τα επαρκή επίπεδα αποθεμάτων για τις καθημερινές ανάγκες του τμήματος.
Προσόντα:
  • 3ετής εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε πολυτελές ξενοδοχείο 100+ δωματίων.
  • Ηγετικές ικανότητες για τη σωστή εποπτεία και την εκπαίδευση του τμήματος, να είναι σε θέση να εμψυχώνει και να καθοδηγεί τους εργαζομένους ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι του τμήματος.
  • Πρέπει να είναι οργανωτικό άτομο με δυνατότητα συνεχούς προγραμματισμού και παρακολούθησης των καθημερινών και εβδομαδιαίων εργασιών.
  • Πρέπει να έχει την ικανότητα να διαχειρίζεται πολλές αρμοδιότητες ταυτόχρονα με συνεχή ενημέρωση των υπόλοιπων τμημάτων.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών με ασφάλιση
  • Διαμονή και διατροφή (full board)
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης