Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/1/2021

Area Sales Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΡΟΔΟΣ | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Έχεις πελατοκεντρική αντίληψη και προσήλωση στην επίτευξη στόχων; Έχεις εργαστεί ως Area Sales Manager και ψάχνεις το επόμενο σου βήμα;

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες τροφοδοσίας φαγητού και επαγγελματικών συσκευασιών τροφίμων;

Είσαι επικοινωνιακός/ή και σου αρέσει να επιτυγχάνεις τους στόχους σου;

Αν η απάντησή σου στα παραπάνω είναι θετική, κάνε αίτηση τώρα!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης Area Sales Manager θα είναι:
  • Ανάπτυξη πελατολογίου μέσω προγραμματισμού συναντήσεων και παρουσίασης των προιόντων της εταιρείας στο χώρο των πελατών
  • Διαχείριση μεγάλων και σημαντικών πελατών (HORECA)
  • Πρόταση εξατομικευμένων λύσεων προς τους επαγγελματίες και παρακολούθηση των συμφωνιών
  • Επίβλεψη των λειτουργιών του καταστήματος της εταιρείας
  • Διαχείριση ομάδας και συντονισμός των διαδικασιών
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός νέων ευκαιριών συνεργασίας
Ο κατάλληλος υποψήφιος για τη θέση Area Sales Manager θα πρέπει να διαθέτει:
  • Τουλάχιστον 3-5 έτη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Εμπειρία στην προώθηση προϊόντων σε σημεία HORECA και στη διοίκηση ομάδας
  • Πτυχίο ανωτάτης εκπαίδευσης με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Πολύ καλή γνώση γνώση Αγγλικών
  • Άριστη χρήση H/Y και προγραμμάτων MS Office (PowerPoint, excel, word, outlook)
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Επικοινωνιακό, εξωστρεφή και δυναμικό χαρακτήρα
  • Οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια και επαγγελματισμό
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων και όρεξη για εξέλιξη στο χώρο των πωλήσεων
  • Εξαιρετικές πωλησιακές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση Area Sales Manager, τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Area Sales Manager, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 210 6770523 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.