Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/10/2022

Υπεύθυνος Τιμολόγησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Agrohellas A.E., ταχέως αναπτυσσόμενη εμπορική και παραγωγική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των αγροτικών προϊόντων, αναζητά για το υποκατάστημά της στην Βιομηχανική Περιοχή Θεσσαλονίκης:

Υπεύθυνο Τιμολόγησης

Το στέλεχος θα ανήκει στην ομάδα Εμπορικής Διαχείρισης Πωλήσεων του Λογιστηρίου και θα αναλάβει την επίβλεψη και την καθοδήγηση της ομάδας.

Αρμοδιότητες

  • Έκδοση παραστατικών πωλήσεων (δελτία αποστολής-τιμολόγια) μηχανογραφημένα και χειρόγραφα
  • Καταχώριση παραστατικών δαπανών μεταφορικών
  • Διαχείριση αποθηκών
  • Έλεγχος και συμφωνία καρτελών και υπολοίπων πελατών-χρεωστών
  • Πάσης φύσεως λοιπές λογιστικές εργασίες που προκύπτουν από τις καθημερινές ανάγκες λειτουργίας της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 2-3 ετών σε οργανωμένο μηχανογραφημένο λογιστήριο
  • Επιθυμητή γνώση χειρισμού πληροφοριακού συστήματος ERP, ιδανικά SoftOne
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση & χρήση Η/Υ (Microsoft Office)
  • Οργανωτικές ικανότητες και σωστή διαχείριση χρόνου
  • Ομαδικό πνεύμα και υψηλό αίσθημα υπευθυνότητας
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικότητα, προσαρμοστικότητα
  • Αναλυτική και μεθοδευμένη σκέψη, ικανότητα εργασίας υπό πίεση.

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια. Αξιολογείται το σύνολο των εισερχόμενων βιογραφικών σημειωμάτων για τη συγκεκριμένη θέση, και ακολουθεί επικοινωνία για ορισμό συνέντευξης με όσους-ες υποψηφίους-ες ανταποκρίνονται στο προφίλ της θέσης.