Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/7/2020

Υπεύθυνος/η Ανάπτυξης Εμπορικού Δικτύου

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Υπέυθυνος/η Ανάπτυξης Εμπορικού Δικτύου

Είστε άτομο που δεν εφησυχάζεται και αναζητά διαρκή εξέλιξη θέτοντας υψηλούς στόχους τους οποίους κατακτά ; Σας χαρακτηρίζει ο δυναμισμός και η ευελιξία; Διακρίνεστε για τις επικοινωνιακές σας δεξιότητες , την άμεση αντίληψη και την ακεραιότητα σας ; Σας προσφέρουμε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον με δυνατότητες συνεργασίας με σημαντικούς πελάτες του χώρου.

Γνώση και προϋπηρεσία στον κλάδο συσκευασίας για βιομηχανίες Τ&Π θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

Αρμοδιότητες:

  • Επαφή με σημαντικούς πελάτες του εσωτερικού.
  • Οργάνωση και εκτέλεση καθημερινών εργασιών (δημιουργία προσφορών, προετοιμασία και αποστολή δειγμάτων, ενημέρωση CRM)
  • Έλεγχος διατήρησης των οικονομικών συμφωνιών των πελατών
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός Ελλάδας
  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων και νέων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ - ΤΕΙ
  • 5 έτη προϋπηρεσία ως περιοδεύων πωλητής σε βιομηχανικά προϊόντα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών project (multitask)
  • Γνώση χειρισμού ΕRP, CRM, Microsoft Office
  • Στοιχειώδη γνώση αγγλικών
  • Άνεση στην επικοινωνία και την διαπραγμάτευση
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ και αυτοκινήτου

Παροχές

  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση και ενασχόληση με έναν βασικό τομέα της ελληνικής αγοράς
  • Bonus επίτευξης στόχων