Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/01/2020

Credit Controller - Back Office

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρίας με κύριο αντικείμενο την εισαγωγή & εμπόριο εξοπλισμού γυμναστικής, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Credit Controller - Back Office (Έδρα: Κορωπί Αττικής)
Κωδικός Θέσης: FIT2EQ0120

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος των καρτελών των πελατών και διακανονισμός των εισπράξεων βάσει της πιστωτικής πολιτικής της εταιρίας
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για την συμφωνία των υπολοίπων
  • Ενημέρωση της Γενικής & της Εμπορικής Διεύθυνσης για τα υπόλοιπα των πελατών
  • Υποστήριξη συνολικά των διεργασιών της ομάδας Οικονομικής Διεύθυνσης και Λογιστηρίου
  • Προετοιμασία στατιστικών και λογιστικών εκθέσεων που αφορούν θέματα εισπράξεων και ταμειακής ροής
  • Τηλεφωνικό κέντρο
  • Τιμολόγηση

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα
  • Πτυχίο ανώτατης ή ανώτερης σχολής στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, στα Οικονομικά ή παρεμφερές αντικείμενο
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών (σε λογιστήριο)
  • Άριστη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή (σε περιβάλλον Office)
  • Γνώση διαχείρισης προγραμμάτων ERP, CRM και/ή reporting
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες
  • Αναλυτική σκέψη
  • Καινοτομία
  • Ομαδικότητα και συνεργασία

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Extra αποδοχές σε περίπτωση ικανοποιητικών αποδόσεων
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης