Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/02/2022

B’ Μάγειρας, A la carte

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΦΑΛΟΣ | ΚΩΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

 Το ξενοδοχείο Diamond Beach Life, με έδρα στην Κέφαλο, επιθυμεί να προσλάβει

για την σεζόν 2022, επαγγελματίες στην παρακάτω θέση:

Πληροφορίες
Ξενοδοχείο: Diamond Collection Hotels
Περιοχή: Κέφαλος, Κως, Ελλάδα
Σύμβαση: Πλήρες Ωράριο / Εποχιακή Απασχόληση
Έναρξη Εργασίας: Μάιος 2022

Κύρια Καθήκοντα:

  • Ετοιμασία συνταγών, σύμφωνα με το μενού και τις οδηγίες του Σεφ
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και παραγγελίες αγαθών
  • Έλεγχος των ημερομηνιών λήξης και έγκαιρη χρήση προϊόντων
  • Βελτιστοποίηση διαδικασίας μαγειρέματος με προσοχή στην ποιότητα και στο κόστος
  • Εκπαίδευση και συντονισμός της ομάδας στην κουζίνα
  • Συνεχής εφαρμογή προτύπων υγιεινής και ασφάλειας
  • Διατήρηση καθαρής στολής, προσεγμένης εμφάνισης και προσωπικής υγιεινής
  • Συνεργασία με την ομάδα κουζίνας, διατηρώντας ένα ομαλό και φιλικό κλίμα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενθουσιώδης και φιλική προσωπικότητα
  • Αντίστοιχη εμπειρία σε εστιατόριο ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Πτυχίο/δίπλωμα σχολής μαγειρικής
  • Ικανότητα επικοινωνίας και διαχείρισης ομάδας
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση σύγχρονων τεχνικών παρασκευής
  • Άριστη γνώση διαδικασιών HACCP

Παροχές

  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Εξέλιξη και συνεχή εκπαίδευση
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
Παρακαλούμε στείλτε ένα ενημερωμένο βιογραφικό με πρόσφατη φωτογραφία.