Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2024

Loan Administration Officer

Νομικά

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά, για λογαριασμό μεγάλης Δικηγορικής Εταιρείας, συνεργάτες που θα απασχοληθούν σε υποστηρικτικό ρόλο νομικών διαδικασιών επίδικων χαρτοφυλακίων.

Καθήκοντα θέσης:
  • Προετοιμασία νομικών φακέλων (διαταγές πληρωμής, αναγκαστικές προσημειώσεις, εξώδικα, αγωγές)
  • Συλλογή απαραίτητων δικαιολογητικών εγγράφων, ενημέρωση για εξέλιξη αιτημάτων των πελατών, αρχειοθέτηση αιτημάτων, παρακολούθηση εκκρεμοτήτων
  • Έλεγχος δικαιολογητικών των πιστούχων
  • Δημιουργία αναφορών προς τη Διοίκηση αναφορικά με την διεκπεραίωση και την αποτελεσματικότητα των νομικών ενεργειών
  • Καταχωρήσεις ενεργειών και πρωτοκόλλων σε ηλεκτρονικό σύστημα
  • Διαχείριση εκκρεμοτήτων φυσικών και ηλεκτρονικών φακέλων (νομικά & συμβατικά έγγραφα)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος-η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Αντίστοιχη εμπειρία σε Χρηματοπιστωτικό Ίδρυμα ή σε Δικηγορική Εταιρεία
  • Γνώση νομικών ενεργειών και Ν.3869/2010
  • Πολύ καλή χρήση προγραμμάτων MS Office και γρήγορη πληκτρολόγηση
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ταχύτητα στην εκτέλεση εργασιών
  • Ικανότητα εργασίας σε απαιτητικούς ρυθμούς και αυστηρή τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

  • Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε ένα ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας