Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/01/2019

Sales Advisors

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Είσαι επικοινωνιακός & σου αρέσουν οι προκλήσεις;
Σε γεμίζει το να βρίσκεις λύσεις για τους πελάτες σου;

Θες να εργαστείς στον κλάδο των Τηλεπικοινωνιών;

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά  να απασχολήσει Πωλητές Καταστημάτων στα Ιωάννινα.

Αρμοδιότητες:

Οι Σύμβουλοι Πωλήσεων προσφέρουν στους πελάτες ολοκληρωμένες λύσεις επικοινωνίας παρέχοντας τους παράλληλα μια απίστευτη εμπειρία εξυπηρέτησης.

Συγκεκριμένα είναι υπεύθυνοι για:

  • Προώθηση προϊόντων σταθερής και κινητής τηλεφωνίας
  • Ολοκληρωμένη και αναλυτική παρουσίαση των υπηρεσιών και των προϊόντων τεχνολογίας
  • Επαφή με τον πελάτη σε όλα τα στάδια της διαδικασίας Πώλησης
  • Διερεύνηση αναγκών και προώθηση των κατάλληλων πακέτων που να καλύπτουν τις ανάγκες των πελατών
  • Διατήρηση της ικανοποίησης των πελατών σε υψηλά επίπεδα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/TEI/ ΑΕΙ
  • Πολύ καλή χρήση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Ενθουσιασμό, πάθος για επικοινωνία & ομαδικότητα
  • Διάθεση για συνεχή αναζήτηση πληροφοριών και
  • βελτίωση γνώσεων
  • Εξοικείωση σε θέματα τεχνολογίας και ικανότητα μεταφοράς γνώσης με απλό και κατανοητό τρόπο
  • Εξοικείωση στη χρήση Η/Υ, σε περιβάλλον Windows (MS Office)
  • Εμπειρία στις πωλήσεις και διάθεση για εκμάθηση της φιλοσοφίας εξυπηρέτησης πελατών
  • Προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Μοναδικές προσφορές σε κινητό, σταθερό & τηλεόραση
  • Ευκαιρίες εξέλιξης