Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2023

Β' & Γ' Μάγειρας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το εστιατόριο Exantas Bar Restaurant στη Σκιάθο αναζητά Β’, Γ’ Μάγειρα για το καλοκαίρι του 2023 από αρχές Μαΐου μέχρι μέσα Οκτωβρίου.

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση της λίστας προετοιμασίας που δημιουργεί ο σεφ για τον προγραμματισμό των καθηκόντων
  • Ανάληψη βασικών καθηκόντων μαγειρικής
  • Διασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης όλων των τροφίμων και άλλων ειδών
  • Διατήρηση καθαρής και τακτοποιημένης κουζίνας
  • Παρασκευή απλών πιάτων κρύας και ζέστης κουζίνας

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εστιατόριο
  • Γνώση των κανόνων υγείας και ασφάλειας σε μια κουζίνα
  • Ομαδικό πνεύμα και δημιουργική προσωπικότητα
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.

Παροχές

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης ασφάλιση και τιπς
  • Παροχή διαμονής και διατροφής.
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση σε νέες τεχνικές και καινοτόμο εξοπλισμό.