Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/11/2021

Υπεύθυνος Τμήματος Logistics

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΦΑΕΘΩΝ ΑΕ, μία από τις ταχύτερα αναπτυσσόμενες εταιρείες στον χώρο της παραγωγής κρέατος και κρεατοσκευασμάτων αναζητά για άμεση απασχόληση στην παραγωγική της μονάδα, με έδρα τις Σέρρες :

Υπεύθυνο Τμήματος Logistics

Καθήκοντα - Υπευθυνότητες:

  • Ευθύνη διοίκησης και αποτελεσματικής λειτουργίας του τμήματος αποθήκευσης και διακίνησης εμπορευμάτων
  • Προγραμματισμός και κοστολόγηση δρομολογίων των φορτηγών
  • Ευθύνη για τη διαδικασία διακίνησης και αποθήκευσης των προϊόντων (παραλαβή, αποθήκευση και αποστολή)
  • Ευθύνη για την καλή λειτουργία και συντήρηση των ψυκτικών θαλάμων, των μηχανημάτων της αποθήκης, των φορτηγών και των μεταφορικών μέσων των πωλητών
  • Εύρεση, επικοινωνία, κοστολόγηση και συντονισμός των συνεργαζόμενων πρακτορείων μεταφορών
  • Διοίκηση ομάδας εργαζομένων τμήματος αποθήκης και διακίνησης (αποθηκάριοι-οδηγοί)
  • Συμμετοχή σε παραλαβές εμπορευμάτων και ετοιμασίες παραγγελιών, όταν παρουσιάζεται ανάγκη
  • Δημιουργία τακτικών αναφορών για μετρήσεις απόδοσης της αποθήκης, αλλά και των εργαζομένων αυτής
  • Υπεύθυνος διενέργειας απογραφής της αποθήκης σε προγραμματισμένο χρόνο

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα υποψηφίου

  • Σπουδές διοίκησης επιχειρήσεων με εξειδίκευση σε θέματα logistics. Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
  • Εμπειρία 3-5 ετών σε οργανωμένη χώρο αποθήκευσης και διακίνησης εμπορευμάτων κατά προτίμηση σε ρόλο ευθύνης
  • Άνετη καθημερινή χρήση Η/Υ, επιθυμητή γνώση σχετικού λογισμικού WMS / ERP
  • Πολύ καλή αντίληψη και ικανότητα συντονισμού έργου
  • Σύγχρονες γνώσεις και δεξιότητες οργάνωσης και λειτουργίας αποθήκης
  • Επαγγελματισμός και αποτελεσματικότητα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Αξιοπιστία και υπευθυνότητα
  • Επικοινωνιακές & Οργανωτικές Ικανότητες

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Πλήρης απασχόληση
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Πρωινό ωράριο λειτουργίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων υποψηφίου
  • Πολύ καλές προοπτικές συνεργασίας και επαγγελματικής ανάπτυξης