Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/4/2020

Αποθηκάριοι

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΜΑΓΝΗΣΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ένα από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά καταστήματα στο τομέα των επίπλων και των διακοσμητικών στη Θεσσαλονίκη αναζητά εργαζομένους για τις αποθήκες της.

Περιγραφή Θέσης

  • Οι θέσεις εργασίας αφορούν γνώσεις και εμπειρία σε συναρμολόγηση και διαχείριση επίπλων, εκτέλεση παραγγελιών (picking), και χειρισμό ανυψωτικών ηλεκτρικών κλαρκ, με επιθυμητή εμπειρία σε συμμετοχή και οργάνωση εκθέσεων εσωτερικού.

Έδρα: Νέα Μαγνησία Θεσσαλονίκης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στη χρήση ηλεκτρικού κλαρκ (πεζού χειριστού) αλλά και ανυψωτικού ηλεκτρικού κλαρκ
  • Εμπειρία σε χρήση φορητού RF τερματικού
  • Επιθυμητή η γνώση προγράμματος WMS MANTIS ή παρομοίου προγράμματος
  • Εμπειρία σε οργανωμένη αποθήκη και διαδικασίες logistics (παραλαβές και αποθήκευση προϊόντων)
  • Επιθυμητή η γνώση Αγγλικών ή άλλης ξένης γλώσσας
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Συνέπεια και προθυμία για εργασία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο Εργασιακό Περιβάλλον