Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/9/2022

Assistant Accountant (Βοηθός Λογιστή/ρια)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΕΣΟΓΕΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Βιομηχανία δυναμική και συνεχώς αναπτυσσόμενη, με έδρα στα Μεσόγεια Αττικής, παράγει προϊόντα και παρέχει υπηρεσίες υψηλής ποιότητας, εξάγοντας σε πολλές χώρες πέρα από την Ελληνική αγορά.

Στα πλαίσια στελέχωσης της εταιρείας αναζητείται:

Assistant Accountant (Βοηθό Λογιστή/ρια)

O/η νέος/ς υποψήφιος/α σε συνεργασία του Οικονομικού Τμήματος και την επίβλεψη του Οικονομικού Διευθυντή, θα συμμετέχει και θα υποστηρίζει στις φορολογικές και λογιστικές εργασίες του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα και αρμοδιότητες:
  • Κάτοχος πτυχίου ΤΕΙ/ΑΕΙ, Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο παραγωγικής ή εμπορικής επιχείρησης (Γ’ κατηγορίας βιβλίων).
  • Δυνατότητα Τιμολόγησης και έκδοσης όλων των σχετικών παραστατικών
  • Δυνατότητα Συμφωνιών Εμπορικού – Λογιστικής.
  • Δυνατότητα Συμφωνιών Τραπεζών.
  • Ικανότητα καταχώρησης εγγραφών Παγίων, τραπεζικών συναλλαγών, δαπανών, γενικής και αναλυτικής λογιστικής.
  • Συμμετοχή στη συνεχή βελτίωση των διαδικασιών και εργασιών για την ταχύτερη και ασφαλέστερη ολοκλήρωση τους.
  • Καλή γνώση ΕΛΠ, ΚΦΕ και ΦΠΑ.
  • Άριστη γνώση και δεξιότητες σε : Η/Υ, MS Office (Word, Excel), συστήματος ERP.
  • Όρεξη για δουλειά και ευχέρεια εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον.
  • Πολύ Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό επίπεδο.
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία.

Παροχές

H Εταιρεία προσφέρει:
  • Καλές αποδοχές αναλόγως προσόντων, ιδιωτική ασφάλιση.
  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία σε εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας.
Πλήρες βιογραφικό μαζί με φωτογραφία και επιθυμητές απαιτήσεις