Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/1/2018

Στέλεχος Εμπορικού Τμήματος (Office Manager)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η OIKOTRUST Α.Ε.Δ.Α. είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής φοιτητικής στέγης στην Ελλάδα. Με βάση το επενδυτικό πλάνο πρόκειται να διπλασιάσει μέσα στα επόμενα 2 χρόνια τη δραστηριότητά της.

Για το λόγο αυτό επιθυμεί να προσλάβει Στέλεχος Εμπορικού Τμήματος (Office Manager) στη Θεσσαλονίκη που θα αναλάβει ευρεία γκάμα καθηκόντων για την εύρυθμη καθημερινή λειτουργία των ενοίκων & των κτιρίων της.

Βασικά καθήκοντα

  • Έχει υπ’ ευθύνη του/της το τηλεφωνικό κέντρο και διενεργεί την επικοινωνία με τους ενδιαφερόμενους, τους ενοικιαστές, σε συνδυασμό με την διαχείριση των κρατήσεων & την υποστήριξη των ενοικιάσεων, πάντα μέσα στα πλαίσια της πολιτικής της εταιρίας.
  • Προετοιμάζει έγγραφα, κείμενα, σημειώσεις, γενικές οδηγίες ή ανακοινώσεις, αναλαμβάνει την ηλεκτρονική επικοινωνία (emails/messenger, κλπ) με τους πελάτες, και συμβάλει στην υλοποίηση ενεργειών marketing.
  • Παρακολουθεί τις υπηρεσίες συντήρησης για την εξασφάλιση της σωστής ολοκλήρωσης σύμφωνα με τις εντολές εργασίας.
  • Συμμετέχει στις λοιπές εργασίες γραφείου της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Χαρακτηριστικά

  • Απαιτείται πτυχίο Ανώτατης εκπαίδευσης (π.χ. Marketing) και τουλάχιστον πέντε ετών προϋπηρεσία στις άμεσες πωλήσεις.
  • Απαραίτητη πολύ καλή δεξιότητα και γνώσεις Η/Υ (MS Office, ERP, κ.λπ), ευχέρεια πλοήγησης στο διαδίκτυο, γνώση για καταχώριση δεδομένων και σχετική εμπειρία σε ποικίλες εργασίες γραφείου.
  • Απαιτείται καλή άρθρωση, ευφράδεια και πολύ καλός χειρισμός της ελληνικής (σύνταξη, στίξη, ορθογραφία) και της Αγγλικής γλώσσας και να εκτελεί με άνεση αριθμητικούς υπολογισμούς.
  • Πρέπει να διαθέτει ικανότητες προσωπικής επικοινωνίας και ορθή κρίση στις επαφές με τους συναλλασσόμενους ώστε να εξυπηρετεί τις δραστηριότητες της εταιρίας.
  • Πρέπει να είναι ικανός/η να μιλάει με ευγένεια, σαφήνεια, αποφασιστικότητα και να εμπνέει εμπιστοσύνη. Να είναι δραστήριος/α, ευπαρουσίαστος/α, εξωστρεφής και καλά οργανωμένος/η.
  • Να διαθέτει πρακτικές γνώσεις για τη λειτουργία για τη συντήρηση κτιρίων/εγκαταστάσεων.
  • Ικανότητα να εργάζεται ανεξάρτητα και να ολοκληρώνει τις εργασίες που ανατίθενται με τις ελάχιστες δυνατές οδηγίες.
  • Απαραίτητη η ευχέρεια συχνών μετακινήσεων μεταξύ κτιρίων της εταιρίας εντός της Θεσσαλονίκης.

Παροχές

Η εταιρία μας προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως των προσόντων
  • 3-μηνη εκπαίδευση «on the job»
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και την αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση.