Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Βοηθός ΙΤ

Κατηγορία: Πληροφορική - Προγραμματιστές
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΚΑΛΟΧΩΡΙ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός ΙΤ για εργασία σε περιβάλλον γραφείου σε εταιρία που δραστηριοποιείται στο χώρο των ελαστικών και ειδών αυτοκινήτου για περισσότερα από 35 χρόνια.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση του domain της εταιρείας (Active Directory,Group Policy, Domain Controllers)
  • Γνώσεις SQL server – βάσεις δεδομένων
  • Εγκατάσταση Windows/ Παραμετροποίηση Η/Υ για τις θέσεις εργασίας της εταιρείας
  • Υποστήριξη χρηστών σε Microsoft Excel, Word, Outlook
  • Διαχείριση εταιρικού SharePoint Site
  • Υποστήριξη Λογιστικής Εφαρμογής ERP Singular GALAXY
  • Διαχείριση και υποστήριξη εταιρικών emails
  • Επιδιόρθωση βλαβών Hardware και Software

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Πληροφορικής ή συναφούς τομέα
  • Βασικές γνώσεις δικτύων υπολογιστών
  • Γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή γνώση βασικών εννοιών Λογιστικής

Παροχές

  • Πλήρες ωράριο εργασίας Δευτέρα έως Παρασκευή (8.30-17.30)
  • Πλήρης κάλυψη ασφαλιστικών εισφορών
  • Ικανοποιητικός μισθός με δυνατότητα αναπροσαρμογής βάσει προσόντων και ικανοτήτων
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με σεβασμό προς τον συνεργάτη
  • Δυνατότητα πολυετούς και συνεχούς απασχόλησης
  • Δυνατότητα ανέλιξης