Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/03/2024

Σύμβουλοι Τμήματος Μισθοδοσίας - Payroll Consultants

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Φορολογιστική και Συμβουλευτική εταιρεία ATLAS Consulting IKE στην Θεσσαλονίκη αναζητά Συμβούλους για το Τμήμα Μισθοδοσίας - Payroll Consultants.

Βασικές αρμοδιότητες θέσης εργασίας:

  • Διεξαγωγή ολοκληρωμένου κυκλώματος μισθοδοσίας (επεξεργασία στοιχείων μισθοδοσίας, υπολογισμός μισθοδοσίας, έκδοση και υποβολή ΑΠΔ και μηνιαίων βεβαιώσεων ΦΜΥ κτλ.).
  • Διαχείριση εργαζομένων (προσλήψεις, αποχωρήσεις, απολύσεις, λήξεις συμβάσεων, μεταβολές εργασιακών σχέσεων κτλ.).
  • Παρακολούθηση εργασιακών συμβάσεων.
  • Δημιουργία αναφορών/Payroll reporting.
  • Υποστηρικτικές διεργασίες, αρχειοθέτηση, επικοινωνία με εξωτερικούς φορείς.
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ).
  • Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ).

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής – λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Εργασιακή εμπειρία 3 – 7 ετών σε διαχείριση δεδομένων μισθοδοσίας εταιρίας ή λογιστικής εταιρίας.
  • Πολύ καλή και επικαιροποιημένη γνώση εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας.
  • Εξοικείωση και γνώση προγραμμάτων σχετικών με τη μισθοδοσία της Epsilonet.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες).
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Τελευταία εργασία σχετική με το μισθολογικό αντικείμενο.
  • Μεγάλη ευχέρεια χειρισμού Η/Υ (MS Office).

Δεξιότητες υποψηφίου:

  • Ικανότητα να οργανώνει σωστά τον χρόνο και τις εργασίες με μεθοδικότητα και τήρηση των εσωτερικών διαδικασιών της εταιρίας.
  • Ικανότητα να δίνει έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Να έχει άριστες επικοινωνιακές δυνατότητες, να μπορεί να εξυπηρετεί το πελατολόγιο στην ελληνική και αγγλική γλώσσα και έξυπνη διαχείριση στην εξυπηρέτηση του πελατολογίου της εταιρίας.
  • Άτομο ευγενικό και πρόθυμο να εργαστεί μακροπρόθεσμα στην εταιρία.
  • Άτομο που μπορεί να εργαστεί ομαδικά και να εξελιχθεί μέσα σε αυτήν με ευγενή άμιλλα.
  • Ικανότητα να διαβάζει νόμους και εγκυκλίους και να εφαρμόζει αυτούς στην καθημερινότητα.
  • Ικανότητα προγραμματισμού, τηρήσεως προθεσμιών και απόδοσης υψηλής ποιότητας στην παροχή υπηρεσιών.

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών με πλάνο ανταμοιβών και ωφελημάτων πλέον του συμφωνημένου μισθού.
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και μοντέρνο περιβάλλον εργασίας.
  • Απεριόριστη πρόσβαση στην ανώνυμη Γραμμής ψυχολογικής υποστήριξης συνεργατών.
  • Επαφή με διεθνές πελατολόγιο και εξοικείωση με τα διεθνή οικονομικά και το διεθνές επιχειρείν.
  • Παροχή συμβουλευτικής για την εξέλιξη του ρόλου του κάθε στελέχους.
  • Προοπτικές εξέλιξης μέσα στην εταιρία.
  • Συνεχής εκπαίδευση τόσο σε επαγγελματικές όσο και προσωπικές δεξιότητες.
  • Δυνατότητα συμμετοχής σε συνέδρια εσωτερικού και εξωτερικού.

Παρακαλούμε πολύ η αποστολή των βιογραφικών να γίνεται εφόσον πληρούνται τα απαιτούμενα προσόντα.

Πρόσκληση σε συνέντευξη:

Για όλους όσοι αποστέλλουν το βιογραφικό τους τηρείται απόλυτη εχεμύθεια και μυστικότητα. Πρόσκληση σε συνέντευξη γίνεται στα άτομα που τηρούν τις προδιαγραφές του εκάστοτε ρόλου – θέσης εργασίας ή συναφή ρόλο - θέση εργασίας στην εταιρία.

www.atlasconsulting.gr

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.