Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/02/2020

Εμπειρογνώμονας - Ασφαλιστικός Σύμβουλος στον Κλάδο Πυρός (Μεθοδολογία Ανάπτυξης Ασφαλιστικού Προϊόντος)

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη Π.ΦΑΛΗΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΥΡΟΪΝΣ ΑΕ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ  ζητά να προσλάβει Εμπειρογνώμονα Κλάδου Πυρός – Μεθοδολογία Ανάπτυξης Ασφαλιστικού Προϊόντος για το Τμήμα Ανάληψης Κινδύνων του Υποκαταστήματος.

Αρμοδιότητες

  • Κατέχει καλή γνώση της αγοράς Ασφαλίσεων Πυρός Κατοικίας και Επιχειρήσεων στην Ελλάδα - ιδιαιτερότητες, ανταγωνιστικά ασφαλιστικά προϊόντα, ανάγκες πελατών
  • Αρμόδιος ανάπτυξης του χαρτοφυλακίου Πυρός του Υποκαταστήματος
  • Συμμετέχει στην ανάπτυξη νέων προϊόντων (συμπεριλαμβανομένων τιμολογίων, εγχειριδίων και άλλων σχετικών εγγράφων)
  • Παρέχει εκπαίδευση
  • Αξιολόγηση κινδύνου και προετοιμασία προσφορών
  • Έκδοση συμβολαίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος Πιστοποιητικού Ασφαλιστικών Διαμεσολαβητών Επιπέδου Α, ТтЕ
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. (ιδανικά με κατεύθυνση σε ασφαλιστική επιστήμη)
  • Προγενέστερη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση - τουλάχιστον 3 χρόνια
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
  • Πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Δεξιότητες άριστης γραπτής ή προφορικής επικοινωνίας
  • Ικανότητα επίτευξης αποτελεσμάτων υψηλής ποιότητας
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και εργασίας υπό συνθήκες πίεσης

Παροχές

  • Μισθός σύμφωνα με τα προσόντα
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης