Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/03/2023

Ηλεκτρολόγος Βιομηχανίας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΚΥΔΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και έχεις αποδεδειγμένη εμπειρία ως Ηλεκτρολόγος Συντήρησης στο βιομηχανικό κλάδο;

Είσαι κάτοικος Ν. Πέλλας, Ν. Κιλκίς, Ν. Ημαθίας ή των γύρων περιοχών;

Σε ενδιαφέρει να εξελίξεις την καριέρα σου και να γίνεις μέλος μιας κορυφαίας πολυεθνικής εταιρείας με εξαγωγική δραστηριότητα;

Αν η απάντηση είναι θετική, τότε περιμένουμε την αίτηση σου!

Ο/Η Ηλεκρολόγος Βιομηχανίας έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Επιβλέπει και διατηρεί σε καλή κατάσταση λειτουργίας τα ηλεκτρικά δίκτυα, τα κυκλώματα αυτοματισμών, τις συσκευές και μηχανές της εταιρείας
  • Εγκαθιστά, ελέγχει και συντηρεί τις εγκαταστάσεις, του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού της παραγωγής, τους ηλεκτρικούς πίνακες, διακόπτες και συνδέσεις
  • Συντονίζει τις εσωτερικές ηλεκτρολογικές εργασίες του Τμήματος Ηλεκτρολογείου, προγραμματίζοντας επισκευές και παρεμβάσεις επί του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού
  • Φροντίζει για την τήρηση των κανόνων και την λήψη μέτρων ασφαλείας των ηλεκτροκινούμενων συσκευών και εξοπλισμού
  • Συνεργάζεται στενά με άλλα τμήματα του εργοστασίου (Παραγωγή, Μηχανουργείο) για την υποστήριξη των διαδικασιών και τον συντονισμό εργασιών ρουτίνας, προληπτικών συντηρήσεων και έκτακτης ανάγκης
  • Συμμετέχει στην βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η Ηλεκτρολόγος Βιομηχανίας θα πρέπει να έχει τα παρακάτω:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία
  • Άριστη γνώση προγραμματισμού PLC
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών, γραπτά και προφορικά
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ σε περιβάλλον Windows και εφαρμογές Office MS
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Διαθεσιμότητα σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης
  • Επικοινωνιακό και δυναμικό χαρακτήρα
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα οργάνωσης και αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου
  • Συνέπεια, προθυμία και αποτελεσματικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του/της Ηλεκτρολόγου Βιομηχανίας:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Οργανωμένο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει στη θέση του/της Ηλεκτρολόγου Βιομηχανίας τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς καθημερινά Δευτέρα-Παρασκευή 09:00-17:30 την Φαίη Βασιμβόση στο +30 6940276237 ή στο +30 2310414731.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.