Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/01/2021

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H Global Concept είναι ένα κορυφαίο full service digital marketing agency με έδρα τη Θεσσαλονίκη η οποία απαρτίζεται από ξεχωριστά τμήματα που στελεχώνουν μια ομάδα νέων, πλήρως καταρτισμένων & φιλόδοξων ανθρώπων με κοινό παρονομαστή την αγάπη για τη δουλειά τους.
Ένα μίγμα ποικίλων ικανοτήτων, δημιουργικής σκέψης, πρωτοπόρων ιδεών, εμπειρίας και πάθους μέσα από το οποίο δημιουργούνται ολοκληρωμένες & εξατομικευμένες λύσεις που αποσκοπούν στην κάλυψη των αναγκών κάθε επιχείρησης.
Η ομάδα μας είναι πάντα πρώτη στις εξελίξεις σε έναν κλάδο όπου τα γεγονότα και τα trends αλλάζουν καθημερινά.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης μας επιθυμούμε να στελεχώσουμε την ομάδα μας με έναν ή μια ακόμη Digital Marketing Specialist που μοιράζεται το ίδιο πάθος με εμάς.
Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να είναι digital – oriented, να έχει το know how όλων των απαραίτητων εργαλείων και κυρίως να συμβάλει με τη στρατηγική του σκέψη στην ανάπτυξη της απόδοσης των πελατών που θα διαχειρίζεται.

Αρμοδιότητες:

  • Διαμόρφωση & υλοποίηση στρατηγικής για πελάτες ποικίλων κλάδων
  • Σχεδιασμός, υλοποίηση & βελτιστοποίηση digital campaigns (Facebook, Google Ads, κλπ)
  • Προγραμματισμός & κοινοποίηση περιεχομένου στα social media
  • Δημιουργία & υλοποίηση Email marketing campaigns
  • Ανάλυση απόδοσης ενεργειών
  • Δημιουργία report για κάθε account που θα διαχειρίζεται σε μηνιαία βάση
  • SEO ενέργειες (Keyword Research, παραγωγή περιεχομένου, technical audit, κλπ)
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας για την επίτευξη του βέλτιστου αποτελέσματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Marketing, Digital Marketing, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή σχετικού αντικειμένου
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 1 με 2 έτη σε παρεμφερή θέση
  • Performance oriented, προσανατολισμός σκέψης ως προς τη συνεχή βελτίωση του ROAS
  • Άριστη γνώση του Business Manager & των Google Ads
  • Εμπειρία σε email marketing platforms (Mailchimp, Sendinblue, κλπ)
  • Εξαιρετική γνώση MS Office (Excel, Powerpoint, κλπ)
  • Εξαιρετική γνώση αγγλικών
  • Δημιουργική σκέψη
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ικανός να ανταπεξέλθει σε γρήγορους εργασιακούς ρυθμούς
  • Διάθεση για συνεχή προσωπική εξέλιξη

Θα εκτιμηθούν επίσης:

  • Βασικές γνώσεις Photoshop, Canva, Adobe Premier ή σχετικών εργαλείων
  • Γνώση του Google Data Studio
  • Google Certifications

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει εμπειρίας
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης σε σημαντικά σεμινάρια & events του κλάδου
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο (9.00-17.00)