Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/6/2018

Έμπειρα Στελέχη Δανειακών Ρυθμίσεων

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά, εκ μέρους Χρηματοπιστωτικού Ιδρύματος, έμπειρους συνεργάτες διαχείρισης ληξιπρόθεσμων χαρτοφυλακίων σε όλα τα στάδια της διαδικασίας διαπραγμάτευσης,έως την οριστική επίτευξη ρύθμισης.

Αρμοδιότητες:

  • Αποτελεσματική διαχείριση δανειακών υποθέσεων και φιλικός διακανονισμός για την ένταξη των οφειλετών σε προνομιακές ρυθμίσεις
  • Συγκέντρωση πληροφοριών σχετικά με την υφιστάμενη οικονομική κατάσταση των πελατών
  • Παροχή εξατομικευμένων, μακροχρόνιων και βιώσιμων λύσεων
  • Εξασφάλιση και ρύθμιση αποπληρωμής των οφειλών, καθώς επίσης και άριστη συνεργασία με τα λοιπά τμήματα της εταιρείας προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία
  • Χρήση ηλεκτρονικού συστήματος για την καταχώρηση και παρακολούθηση των πληροφοριών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Απαιτούμενη αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία 2+ ετών
  • Καλή χρήση Η/Υ
  • Iκανότητα αποτελεσματικής διαπραγμάτευσης, λήψη και διεκπεραίωση επιμέρους έργων
  • Συντονισμός πολύπλοκων ενεργειών κι επίτευξη στοχοθεσίας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει πολύ ικανοποιητικό μισθό, αναλόγως σχετικής προϋπηρεσίας, και προοπτικές ανάπτυξης σε αναβαθμισμένους ρόλους.