Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/1/2023

Εξωτερικός Πωλητής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΕΛΛΑΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Μάρμαρα Γρανίτες Μανώλογλου Α.Ε με έδρα στο Καβαλάρι του Λαγκαδά (18οχλμ ΠΕΟ Θεσσαλονίκης Καβάλας) και έκθεση στη Μαρίνου Αντύπα 71 Πυλαία, αναζητά Εξωτερικό Πωλητή Ελλάδος.

Η εταιρεία ιδρύθηκε το 1981 και έκτοτε ακολουθεί μία δυναμική πορεία στον κλάδο των φυσικών πετρωμάτων σε Ελλάδα και εξωτερικό. Έχει προμηθεύσει Ελληνικά και όχι μόνο μάρμαρα και φυσικούς λίθους σε πληθώρα έργων ανά τον κόσμο με πολύ ψηλές προδιαγραφές. Η παρουσία της εταιρείας σε διεθνείς εκθέσεις μαρμάρου είναι διαχρονική και σταθερή.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός σε συνεργασία με τη διοίκηση και εφαρμογή της στρατηγικής των πωλήσεων της εταιρείας για την επίτευξη του στόχου και την επέκταση της πελατειακής βάσης.
  • Διαχείριση σε προσωπικό επίπεδο και διοργάνωση τακτικών συναντήσεων με δυνητικούς πελάτες.
  • Ανάπτυξη και διατήρηση σχέσεων με επαγγελματίες του κλάδου.
  • Προσέγγιση δυνητικών πελατών μέσω τηλεφωνημάτων και επισκέψεων επί των έργων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών
  • Επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Θα ληφθεί υπόψιν η εμπειρία στο χώρο πωλήσεων σε υλικά κατασκευαστικού τομέα

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον και υποστήριξη
  • Συμμετοχή σε κλαδικές εκθέσεις
  • Αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο