Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/5/2019

Wordpress Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Digital Media,με πολυετή παρουσία στον χώρο του Web, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα Web Developer με στόχο την κατασκευή Web Projects & Eshop.

Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη και συντήρηση eshop, website & web εφαρμογών
  • Διαχείριση και επίλυση θεμάτων web εφαρμογών
  • Τεχνική υποστήριξη πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ανάπτυξη ιστοσελίδων με Wordpress χρησιμοποιώντας αποδεδειγμένες τεχνολογίες και βέλτιστες πρακτικές.
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στους πελάτες που αφορούν την ιστοσελίδα τους.
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία σε PHP, HTML5, Javascript, jQuery and CSS3.
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία σε MySQL και διαχείριση phpMyAdmin
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία στις αρχές του Responsive Web Design, Bootstrap Τεχνολογίες της Google (Analytics, Webmaster Tools)
  • Γνώσεις στην διαχείριση PLESK ή/και CPanel
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Υψηλή συγκέντρωση, αίσθημα ευθύνης και ικανότητα multi-tasking.
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας, θέσπιση στόχων και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αν είσαι άντρας).

Παροχές

  • Ολοκληρωμένο πακέτο αποδοχών (μισθός, ασφάλιση, bonus)
  • Πενθήμερο πρωινό ωράριο
  • Σύγχρονο, οργανωμένο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης στο πλαίσιο μίας δυναμικά αναπτυσσόμενης εταιρίας στον χώρο του Web Design
  • Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση