Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/11/2022

Sales Executive

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η οικογένεια της ΕPIDOSIS μεγαλώνει και αναζητά τον/την επόμενο Sales Executive. Είμαστε μια Λογιστική εταιρεία με πολυετή εμπειρία στον χώρο και προσφέρουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες τόσο Λογιστικές-Συμβουλευτικές, όσο και Ψηφιακού Μετασχηματισμού. Η ομάδα μας αποτελείται από νέα άτομα, γεμάτα πάθος και ενδιαφέρον για τον τομέα τους, προσανατολισμένη στην ομαδική δουλειά και το άρτιο αποτέλεσμα.

Εάν σε ενδιαφέρει να συνεχίσεις την καριέρα σου ως Sales Executive, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Υπεύθυνος για την ανάπτυξη των πωλήσεων (συμβουλευτικού χαρακτήρα), παρακολουθώντας όλες τις προοπτικές και ευκαιρίες πώλησης. Τηλεφωνική επικοινωνία με δυνητικούς και υπάρχοντες πελάτες και πραγματοποίηση ραντεβού (εντός της εταιρίας μας).
  • Αναγνώριση των φορολογικών οικονομικών αναγκών των πελατών και επικέντρωση στην περαιτέρω ανάπτυξή των δραστηριοτήτων τους
  • Δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων και στρατηγική προσέγγιση του δικτύου πωλήσεων
  • Διασφάλιση της εναρμόνισης με την εταιρική πολιτική ποιότητας, παρακολουθώντας την ικανοποίηση των πελατών
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα και τα γραφεία της εταιρίας, για την επίτευξη εξαιρετικού επιπέδου customer experience και engagement
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων όπως αυτοί συμφωνούνται και ορίζονται από τον CEO της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ ή/και Μεταπτυχιακός τίτλος Business, Marketing, Communications, ή σχετιζόμενο αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις (συμβουλευτική) με εξειδίκευση στις B2B πωλήσεις οικονομικών/επιχειρηματικών υπηρεσιών
  • Προηγούμενη εμπειρία σε εταιρία συμβούλων θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Καλή γνώση MS Office (Excel, Power Point, Word)
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ευχάριστη και ενθουσιώδης προσωπικότητα
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και διαμόρφωσης διαπροσωπικών σχέσεων
  • Γνώση συστημάτων CRM

Παροχές

  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρες ωράριο
  • Συνεχής εσωτερική εκπαίδευση
  • Δυνατότητα συμμετοχής σε σχετικά εκπαιδευτικά σεμινάρια και εκθέσεις
  • Προοπτική επαγγελματικής και προσωπικής εξέλιξης