Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/7/2023

Περιποίηση Κήπων & Ανθέων / Διακομίστρια

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΜΟΡΓΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Διακεκριμένο για την υψηλή ποιότητα υπηρεσιών του εδώ και 31 συναπτά έτη, το ξενοδοχείο Aegialis Hotel & Spa στην Αμοργό, δίνει την δυνατότητα σε λίγους και ικανούς, να συμμετάσχουν στην ομάδα που θα συντελέσει σε μία ακόμα επιτυχημένη χρονιά, για τη σεζόν του 2023.

Στο Aegialis Hotel & Spa θα αντιμετωπίσετε την πρόκληση να ανταπεξέλθετε στις υψηλές απαιτήσεις των πελατών ενός 5* ξενοδοχείου, αποκτώντας βαθύτερη γνώση και τα προνόμια μιας αναγνωρισμένης σταδιοδρομίας στον ξενοδοχειακό χώρο:

Ανθοκόμος / Διακομήστρια

Περιγραφή θέσης:

Να φροντίζει τους κήπους, το γκαζόν και τους εξωτερικούς χώρους των ξενοδοχειακών εγκαταστάσεων με στόχο την άριστη διαμόρφωση του χώρου και την ικανοποίηση των πελατών, γνώσεις διακόσμησης συνθέσεων ανθέων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Το λιγότερο 2 χρόνια προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση σε τεσσάρων/πέντε αστέρων ξενοδοχειακή μονάδα, σε φυτώριο ή εταιρία συντήρησης κήπων
  • Να γνωρίζει τις τεχνικές φυτέματος, ποτίσματος και κλαδέματος
  • Να γνωρίζει κατηγορίες φυτών εσωτερικού και εξωτερικού χώρου και τις κηπευτικές ιδιαιτερότητές τους
  • Να μπορεί να αναγνωρίσει ασθένειες φυτών, επιβλαβείς οργανισμούς και να εφαρμόζει τις απαραίτητες τεχνικές για την αντιμετώπισή τους
  • Να μπορεί να χρησιμοποιεί λιπάσματα και φυτοφάρμακα
  • Ικανότητα να εφαρμόζει τις πολιτικές και τις διαδικασίες που ορίζονται από την εταιρία
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές παροχές
  • Δυνατότητα διαμονής και διατροφής
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης

Αποστολή βιογραφικών με πρόσφατη φωτογραφία

Βιογραφικά χωρίς πρόσφατη φωτογραφία δε θα ληφθούν υπ' όψιν.

Συστασεις απαραίτητες.