Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2019

Βοηθός Τεχνικού Η/Υ και Κινητών (Γλυφάδα)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το Κατάστημα Επισκευών Tech Guru στην Άνω Γλυφάδα αναζητεί έμπειρο Τεχνικό μέχρι 30 ετών, για μερική απασχόληση (με προοπτική για πλήρη) επάνω στην Τεχνική Υποστήριξη Υπολογιστών-Laptop, Κινητών, Tablet και εξυπηρέτηση των πελατών.

Απαραίτητες Προϋποθέσεις:

Τουλάχιστον 2 έτη και άνω προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
Τριτοβάθμια εκπαίδευση ή πιστοποιήσεις γύρω από σχετικό τομέα
Άριστη γνώση και εμπειρία σε επίπεδο διάγνωσης και επισκευής Hardware Η/Υ και Laptop
Πολύ καλή εμπειρία επάνω σε διάφορα μοντέλα κινητών και tablet πολλών κατασκευαστών όσον αφορά την αποσυναρμολόγηση-συναρμολόγηση και τη γρήγορη διάγνωση
Πολύ καλή γνώση και χρήση σε λειτουργικά συστήματα Windows, Android, iOS και σχετικών λογισμικών
Εμπειρία σε επεμβάσεις επάνω σε πλακέτες με χρήση εξοπλισμού συγκόλλησης και εξοικείωση με τη χρήση διαγνωστικού εξοπλισμού
Καλές γνώσεις γύρω από ηλεκτρονικά, συνεχές ρεύμα DC, κυκλώματα, διαγράμματα πλακετών κτλ
Πολύ καλή γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
Γνώσεις γύρω από Δίκτυα Η/Υ – WiFi
Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες

    Απαραίτητα Προσόντα

    Κύριες αρμοδιότητες / καθήκοντα:

    Γρήγορη και ορθή διάγνωση βλαβών των συσκευών και αποτελεσματική επίλυση των προβλημάτων, βάση της πολιτικής του καταστήματος
    Εξυπηρέτηση των πελατών και Προσφορές προς τους πελάτες γύρω από τις υπηρεσίες μας
    Επικοινωνία με συνεργάτες και προμηθευτές – Παραγγελίες ανταλλακτικών
    Προώθηση υπηρεσιών, υλικών αναβάθμισης και προϊόντων
    Τεχνική υποστήριξη On-Site στο χώρο του πελάτη (Νότια Προάστια), αν χρειασθεί
    Ο υποψήφιος θα πρέπει:

    Να είναι γρήγορος και αποτελεσματικός
    Να μπορεί να δουλέψει υπό πίεση και να φέρει εις πέρας πολλές βλάβες στο ωράριό του
    Να είναι επικοινωνιακός, ευγενικός και εξυπηρετικός
    Να διαθέτει όρεξη για εργασία και μάθηση
    Να έχει πνεύμα ομαδικότητας και να είναι συνεργάσιμος
    Να αντιμετωπίζει την οποιαδήποτε κατάσταση πάντα βάση της πολιτικής του καταστήματος
    Να είναι υπεύθυνος και εχέμυθος

    Θα εκτιμηθούν επιπλέον τα εξής:

    Πτυχίο και εξειδίκευση στην Ηλεκτρονική
    Εμπειρία σε διαχείριση πλατφόρμας κατασκευής ιστοσελίδων CMS (τύπου WordPress)
    Γνώσεις σε Υπολογιστές iMac, MacBook και MacOS
    Εμπειρία σε Εγκαταστάσεις Δικτύων, Κάμερες Παρακολούθησης, Συναγερμούς
    Οδηγός μηχανής

    Παροχές

    Η εταιρία προσφέρει:

    Μερική απασχόληση με σταθερό ωράριο, έχοντας προοπτική για πλήρη απασχόληση
    Μισθός ανωτέρου του βασικού με παροχή Bonus βάση παραγωγικότητας/απόδοσης από τις πρώτες εβδομάδες
    Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
    Συνεχή εξέλιξη και γρήγορη απόκτηση γνώσεων γύρω από τη τεχνολογία