ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΤΡΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΛΟΣ ΘΑΣΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΧΑΛΚΙΔΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΚΑΒΑΛΑ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Υπεύθυνος Διασφάλισης Ποιότητας

Κατηγορία: Μηχανικοί - Τεχνικοί - Επιστήμες
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Περιοχή: ΜΑΓΟΥΛΑ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικής εταιρίας με ηγετική θέση στην επεξεργασία και διανομή χάλυβα και λευκοσιδήρου, στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, αναζητά Υπεύθυνο Διασφάλισης Ποιότητας.

Αρμοδιότητες:
  • Συντονισμός εσωτερικών ελέγχων ποιότητας
  • Ανάπτυξη διαδικασιών εντοπισμού και αναφοράς προβλημάτων ποιότητας
  • Διασφάλιση της αξιοπιστίας και της σταθερότητας της παραγωγής με τον έλεγχο διαδικασιών και τελικού προϊόντος
  • Διασφάλιση ικανοποίησης των απαιτήσεων των πελατών
  • Εντοπισμός δυσλειτουργιών και την διασφάλιση άμεσης αντιμετώπισης
  • Προληπτικές λύσεις με την συλλογή και ανάλυση δεδομένων ποιότητας
  • Επανεξέταση πρότυπων και πολιτικών
  • Τήρηση αρχείου με αναφορές ποιότητας, στατιστικές αξιολογήσεις και τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα
  • Διασφάλιση τήρησης όλων των νομικών προτύπων
  • Εκπροσώπηση της εταιρίας προς εξωτερικούς συμβούλους διασφάλισης ποιότητας κατά τις επιθεωρήσεις στις εγκαταστάσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Πολυτεχνικής Σχολής ή αντίστοιχου ΤΕΙ