Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/04/2021

Γραφίστρια

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

ΕΤΑΙΡΕΙΑ υπηρεσιών ασφαλείας- κέντρο λήψης και διαχείρισης σημάτων συναγερμού, ενδιαφέρεται να προσλάβει: Γραφίστα (Graphic Designer - Web Designer)-Digital Marketing Specialist πλήρους με έδρα την Αθήνα.

Ψάχνουμε για έναν ταλαντούχο Graphic Designer και Marketing Assistant για να ενταχθεί στην αναπτυσσόμενη ομάδα μάρκετινγκ.

Καθήκοντα & Αρμοδιότητες:

- Σχεδιασμός υλικού εταιρικής ταυτότητας και επικοινωνίας (λογότυπα, κατάλογοι, διαφημιστικά έντυπα, επαγγελματικές κάρτες, brochures κλπ.) και διαφημιστικών καταχωρήσεων

- Δημιουργία και διαχείριση υλικού για όλες τις καμπάνιες στα Social Media (banners, gifs, videos, display κ.ά.)

- Επεξεργασία φωτογραφιών και video (Adobe After Effects, Adobe Premiere, Photoshop κ.ά.)

- Διαχείριση του marketing material της εταιρείας

- Δημιουργία υλικού για τις καμπάνιες Digital Marketing (Social campaigns, video κλπ)

- Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, Η/Υ, Google Ads, Google Analytics

- SMS Marketing, Ε-mail marketing (στρατηγική επικοινωνίας)

- Ανάπτυξη πολλαπλών καναλιών και προτάσεις νέων και δημιουργικών στρατηγικών ανάπτυξης

- Δημιουργικότητα και εμπορική αντίληψη

- Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

- Σπουδές Γραφιστικής/Εφαρμοσμένων Τεχνών/Digital Marketing

- Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

- Άριστη γνώση εφαρμογών επεξεργασίας εικόνας (Adobe Photoshop), εφαρμογών διανυσματικών γραφικών (Corel Draw, Adobe Illustrator, InDesign κλπ.)

- Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, Powerpoint κλπ.)

- Άριστη γνώση διαχείρισης λογαριασμών Social Media (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter κλπ.)

- Ικανότητα συγγραφής κειμένων (content writing)

- Portfolio με ολοκληρωμένα επαγγελματικά ή προσωπικά projects

- Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων

Παροχές

- Ανταγωνιστικές αποδοχές