Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/07/2017

Creative Copywriter

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Διαφημιστική εταιρία στον τομέα παροχής καινοτόμων υπηρεσιών διαφήμισης και επικοινωνίας, περιεχομένου μέσω internet, αναζητά Creative Copywriter.

Αρμοδιότητες
• Σχεδιασμός και παραγωγή διαφημιστικών μηνυμάτων, από τη σύλληψη της ιδέας μέχρι την ολοκλήρωση και τη διαφημιστική προβολή τους
• Έλεγχος και δημιουργία των κειμένων της εταιρίας και των πελατών της (ιστοσελίδες, social media, δελτία τύπου κ.τ.λ.)
• Διασφάλιση της λεκτικής αρτιότητας διαφημιστικών μηνυμάτων
• Δημιουργία slogan, φράσεων κλειδιών και κείμενα για σποτ, καταχωρήσεις, εταιρικές παρουσιάσεις και διαδίκτυο

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος-η ανώτατης εκπαίδευσης
• Προϋπηρεσία ως copywriter σε διαφημιστική εταιρεία
• Αποδεδειγμένη ικανότητα στη δημιουργία concept
• Επιθυμητή γνώση SEO και digital marketing
• Ευχέρεια στη χρήση της ελληνικής γλώσσας, για σύνταξη δομημένων κειμένων
• Άριστη γνώση χρήσης των social media
• Δημιουργικότητα, επικοινωνία και ομαδικό πνεύμα
• Θετική στάση, οργάνωση και έμφαση στη λεπτομέρεια
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες
• Άριστη γνώση εφαρμογών MS-Office (Word, Powerpoint)

Επιθυμητά Προσόντα
• Γνώση Photoshop θα εκτιμηθεί
• Εξοικείωση με HTML

Παροχές

• Συνεχή εκπαίδευση
• Ομαδικό, ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον
• Προοπτικές εξέλιξης