Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/08/2021

Υπάλληλος Έκδοσης Στατιστικών Αναφορών, Διαχείρισης Αιτημάτων & Υποστήριξης Καταστημάτων

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό της ZeniΘ, του 1ου παρόχου ολοκληρωμένης ενέργειας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

(Έδρα: Λάρισα)

Περιγραφή Θέσης
• Συλλογή δεδομένων μέσω των πληροφοριακών συστημάτων της εταιρείας
• Εξαγωγή, ανάλυση δεδομένων, προετοιμασία αναφορών και παρουσιάσεων της Διεύθυνσης Εξυπηρέτησης Πελατών
• Υποβολή και διαχείριση αιτημάτων και ενημερώσεων στους αρμόδιους διαχειριστές των δικτύων διανομής φυσικού αερίου και ηλεκτρισμού αιτήματα μέσω portals ή οποιουδήποτε άλλου έγκυρου μέσου
• Ενημέρωση πληροφοριακών συστημάτων με την εισαγωγή αιτημάτων από το portal των διαχειριστών των δικτύων διανομής φυσικού αερίου και ηλεκτρισμού
• Διαχείριση αιτημάτων φυσικού αερίου και ηλεκτρισμού που υποβάλλονται από τους πελάτες μέσω της υπηρεσίας My Zenith
• Διαχείριση διαδικασίας αλλαγής εκπροσώπησης και επικοινωνία με άλλους τομείς
• Καθημερινή υποστήριξη των υπαλλήλων εξυπηρέτησης πελατών και τηλεφωνικού κέντρου σχετικά με σφάλματα αιτημάτων φυσικού αερίου και ηλεκτρισμού που υποβάλλονται στους αρμόδιους διαχειριστές δικτύων
• Καταγραφή των προβλημάτων του πληροφοριακού συστήματος, προτάσεις βελτιωτικών ενεργειών και έλεγχος υλοποίησης των απαιτούμενων αλλαγών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ Θετικής Κατεύθυνσης/ Οικονομικών/ Στατιστικής/ Μαθηματικών
• Απαραίτητη προϋπηρεσία τρία (3) έτη σε αντίστοιχη θέση
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Επιθυμητή η γνώση της Ιταλικής γλώσσας
• Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Γνώση στατιστικών αναφορών
• Γνώση συστημάτων CRM/ ERP/ BI
• Εχεμύθεια, υπευθυνότητα και συνέπεια
• Έμφαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
• Διαρκή υποστήριξη και εκπαίδευση